Naši dorastenci vicemajstri Slovenska

 

Dňa 18. júla sa v kolkárni v Rakoviciach konal posledný finálový turnaj v kolkoch o titul majstra Slovenska v družstvách. Poradie na tomto turnaji mohlo ešte zamiešať konečným umiestnením družstiev.

 

Družstvo našich dorastencov s trénerom Bystríkom Vadovičom

 

Tím ŠK Železiarne Podbrezová podal veľmi zodpovedný výkon a umiestnil sa na druhom mieste, s odstupom len 10 kolov za prvým družstvom na tomto turnaji – ŠKK Trstená s 2245 zvalenými kolmi.

Výsledky našich hráčov na tomto turnaji: Kristián Soják – 564, Martin Bizub – 521, Matúš Bánik – 555, Filip Bánik – 595 a bol najlepším hráčom celého turnaja. Výkon celého družstva bol 2235 zvalených kolov.

Finálová tabuľka o majstra Slovenska 2019 – 2020 po štvrtom turnaji: 1. TJ Rakovice – 26 bodov, 2. ŠK Železiarne Podbrezová – 24 bodov, 3. ŠKK Trstená Starek – 21 bodov, 4. FTC Fiľakovo – 14 bodov, 5. KK Inter Bratislava – 8 bodov, 6. MKK Stará Turá – 6 bodov.

O druhé miesto nášho tímu sa pričinili Andrej Balco, Filip Bánik, Matúš Bánik, Martin Bizub, Daniela Mócová, Naďa Poliaková, Kristián Soják a Petra Kováčiková.

Týmto turnajom bola ukončená sezóna 2019/2020 a v auguste začala príprava oboch dorasteneckých družstiev „A“ a „B“ na novú sezónu. Koncom augusta sa naši najlepší dorastenci a žiaci zúčastnia sústredenia reprezentácia U-14 a U-18.

V nominácii trénerov sú žiačky U-14 Daniela Mócová a Zuzana Lopušná, dorastenky a dorastenci U-18 Naďa Poliaková, Filip Bánik, Kristián Soják, Martin Bizub a Matúš Bánik.

Majú šancu zabojovať o účasť na Majstrovstvách sveta v nemeckom meste Plauen v roku 2021. Držme palce našej mládeži a verme, že niektorí z našich nádejných kolkárov oblečú dres Slovenska na svetovom šampionáte.