Naša spoločnosť zakúpila ďalšie nové nákladné vozidlo

Foto: Prevádzkareň doprava

Železiarne Podbrezová a.s. pokračujú v modernizácii vozového parku. V týchto dňoch bolo do užívania uvedené nové vozidlo TATRA T 158 Phoenix. Ide o trojstranný sklápač so všestranným využitím.

„Bude slúžiť v technologickej preprave pre potreby výrobného procesu v našej spoločnosti, prípadne pri investičných akciách na prepravu sypkého materiálu – oceliarskej trosky, umelého hutného kameniva, zeminy a substrátov,“ informoval Peter Krajan, vedúci prevádzkarne doprava.

V krátkom časovom horizonte ide o ďalšie moderné vozidlo, ktoré je novinkou nášho hutníckeho závodu. V čísle 8 novín Podbrezovan sme vás informovali o vozidle TATRA T 158 Phoenix, dodanom v apríli tohto roku.

Zakúpené vozidlo je energeticky menej náročné. Vedenie ŽP a prevádzkarne doprava si od neho sľubujú, predovšetkým, nižšie náklady na opravy, údržbu a celkovú prevádzku. „V neposlednom rade očakávame spoľahlivosť, funkčnosť, ale aj ergonómiu vozidla a kabíny z hľadiska obsluhy vodiča,“ pokračoval P. Krajan.

 Len pre doplnenie, TATRA má motor PACCAR MX-13 s výkonom 355 kW, zdvihový objem 12 902 cm3 a točivý moment 2 350 Nm.

„Je vybavená automatizovanou prevodovkou ZF TraXon s počtom 16-tich stupňov vpred a dva vzad. Maximálna rýchlosť je 85 kilometrov za hodinu. Nadstavbou je trojstranný sklápač s objemom 10 m3,“ dodal vedúci prevádzkarne doprava.

Nové TATRY postupne nahradili staršie predchodkyne rovnakej značky (model T 815). Tie slúžili železiarňam 35 rokov. Pre značné opotrebenie budú staré vozidlá postupne vyradené z prevádzky.