Absolvent našej školy majstrom sveta v klasickej kulturistike juniorov

 

Sebastián Grísnik získal v španielskej Santa Susanne titul majstra sveta.

Vyvrcholením tohtoročných jesenných pohárových súťaží v kulturistike a fitness boli majstrovstvá sveta v španielskej Santa Susanne v dňoch 4. – 9. novembra. V juniorskej kategórii reprezentoval Slovenskú republiku aj bývalý študent Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej ŽP a člen oddielu Fitšport Železiarne Podbrezová Sebastián Grísnik.
Mladý borec potvrdil svoju výbornú formu už na slovenských pohárových súťažiach, kde v aktuálnom roku vybojoval tri zlaté medaily na Grand Prix Trnava, Dynamic Cup Dolný Kubín a na Veľkej cene Dubnice. V konfrontácii so svetovou kulturistickou špičkou Sebastián svojich fanúšikov aj odbornú verejnosť na Slovensku nesklamal, práve naopak. V náročnej konkurencii vybojoval zlatú medailu a titul majstra sveta v klasickej kulturistike juniorov. (Čitatelia z radov fanúšikov kulturistiky a fitness si iste spomenú, že rovnaký úspech dosiahol pred štrnástimi rokmi Peter Bella, ktorému hymna pre víťaza znela na majstrovstvách sveta v Budapešti.)

Simona Babicová.
Laura Lamperová.

Popri tomto výnimočnom úspechu slovenskej kulturistiky nemožno zabudnúť ani na tohtoročné výsledky ďalších oddielových členov klubu Fitšport Železiarne Podbrezová. Fitneska Simona Babicová vybojovala prvé miesto v kategórii wellness fitness na Veľkej cene Jankovič Cup v Senici. Tým sa automaticky nominovala na spomínané majstrovstvá sveta v Španielsku, kde vo svojej kategórii obsadila deviate miesto. Pekný výsledok dosiahla na svojej prvej súťaži aj Laura Lamperová, ktorá na podujatí FitFactory Cup v Liptovskom Mikuláši vybojovala striebornú medailu v kategórií bikini fitness do 162 cm.