Sestry Remeňové súťažia vo Svetovom pohári

Mária a Zuzana Remeňové s trénerom Petrom Kazárom. Foto: archív P. Kazára

V sezóne 2022/2023 sú stabilnými členkami slovenskej biatlonovej reprezentácie aj naše dvojičky Mária a Zuzana Remeňové. Premiéru v elitnej svetovej konkurencii mali obidve pretekárky už v roku 2021, na prvé body do celkového poradia v súťaži jednotlivcov však stále čakajú. Viac sa im darí v štafetách, kde štartujú spolu so sestrami Fialkovými.

V úvodnej štafete Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti obsadili 13. priečku a zatiaľ najlepšie umiestnenie ženskej štafety bolo 11. miesto v rakúskom Hochfilzene. Následne boli v slovinskej Pokljuke na programe miešané štafety. Za Slovensko štartovalo kvarteto Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Paulína Bátovská Fialková a naša Mária Remeňová. V cieli klasifikovali slovenskú reprezentáciu na 14. mieste. V single mixe nastúpila Zuzana Remeňová s bývalým členom podbrezovského oddielu Damiánom Cesnekom. Dvojica mala výborne rozbehnuté preteky, keď bola aj na 12. pozícii, napokon obsadila 19. priečku.

V individuálnych štartoch zaznamenala Mária v tejto sezóne zatiaľ najlepšie 50. miesto v šprinte, čo je zároveň jej kariérne maximum. Zuzana bola zatiaľ v aktuálnom ročníku najvyššie na 77. priečke, takisto v šprinte. Kým Márii sa najviac darilo v Hochfilzene, Zuzane zase v Kontiolahti.

Podbrezovský tím biatlonistov na pretekoch 1. kola Viessmann pohára v Osrblí. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK ŽPPodbrezovskí biatlonisti majú zastúpenie aj v nižších kategóriách. V juniorskom IBU pohári štartujú vekom ešte dorastenci Tamara Molentová a Sebastián Ilavský. Zatiaľ najlepšie umiestnenie zaznamenala v polovici decembra v Obertilliachu T. Molentová, keď vo vytrvalostných pretekoch netrafila len jediný terčík a vybehala si skvelé 23. miesto. Naša biatlonistka debutovala v juniorskom IBU pohári len túto sezónu a bodovala hneď v prvých pretekoch, keď v šprinte v talianskom Martelli finišovala 29.

V rámci Slovenského pohára nastupujú mladšie dorastenky Adéla Liptaiová a Cheryl Chládeková. V závere uplynulého roka zaznamenali v 1. kole Viessmann pohára, ktoré sa uskutočnilo v Osrblí, dvakrát striebro (Liptaiová) a dvakrát bronz (Chládeková). Dievčatá štartovali v rýchlostných aj vytrvalostných pretekoch. V rovnakej súťaži bral striebro a bronz starší dorastenec S. Ilavský, keď sa mu viac darilo v šprinte. Vo vytrvalostných pretekoch zvíťazila staršia dorastenka T. Molentová.