Odchádzajú legendy

Zimná príprava našich futbalistov sa začala bez dvojice skúsených hráčov. Do jarnej časti Fortuna ligy už nezasiahne Michal Breznanik a ani Erik Grendel.

„Išlo o veľmi ťažké rozhodnutie. Erik aj Michal pre nás odviedli neoceniteľné služby, ale v tejto chvíli potrebujeme, aby stredná generácia hráčov prevzala úlohy lídrov,“ povedal na margo odchodov Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová a doplnil ho Miroslav Poliaček, generálny manažér: „Naozaj to bolo ťažké rozhodnutie. S „Brezom“ som hrával, s Erikom sme kamaráti, čiže nie je to len o profesionálnom vzťahu. V súčasnosti sme vyhodnotili, že ide o najvhodnejší čas, keďže chceme káder postupne omladzovať. A keď chceme omladzovať, skúsení hráči budú odchádzať. Obaja sú legendy, Michal hral u nás dlhé roky. Erik prišiel so zámerom postúpiť do prvej ligy, čo sa aj podarilo. Mali veľký vplyv na ihrisku i v kabíne. Musím im za všetko poďakovať. Teraz verím, že sa žezla chytia iní,“ doplnil M. Poliaček.

Breznanik aj Grendel patrili k stáliciam a vždy, keď vybehli na ihrisko, vzbudzovali rešpekt aj u súperov. Veľkej obľube sa tešili aj u fanúšikov, preto je ich odchod nostalgiou za nádherným obdobím, ktoré na Horehroní zažili. Aj preto im klub pripravuje rozlúčkový zápas. Termín ešte nie je známy, ale podľa slov manažéra pôjde zrejme o máj alebo jún. „Rozlúčka bude taká, akú si zaslúžia,“ dodal M. Poliaček.
Len pre doplnenie informácie, Erik Grendel bude hrávať za druholigové Pohronie a Michal Breznanik bude pôsobiť v Kalinove, ktoré je farmou nášho klubu.