Čaká nás baráž o miestenku v pohárovej Európe

Víťazstvo Trnavy na pôde Podbrezovej znamená, že Spartak definitívne obsadí tretiu priečku v tabuľke Fortuna ligy 2022/2023. Zároveň má istú účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL). Tri body spartakovcov zároveň rozhodli, že aj v tomto roku sa bude v našej najvyššej súťaži hrať baráž o poslednú miestenku do pohárovej Európy. Zahrajú si ju mužstvá, ktoré skončia v tabuľke na štvrtom, piatom, šiestom a siedmom mieste. S radosťou môžeme skonštatovať, že v baráži uvidíme aj náš tím. Okrem Podbrezovej sa o miesto v Európe pobije aj Banská Bystrica, Žilina a Ružomberok.

V baráži sa bude hrať najskôr semifinále. Na základe postavenia v tabuľke si zmeria sily štvrtý tím so siedmym a piaty so šiestym. Až posledné ligové kolo rozhodne, na akom mieste mužstvá skončia. Náš tím je momentálne štvrtý, pričom má rovnaký počet bodov ako Banská Bystrica. Družstvo spod Urpína hrá v poslednom kole v Dunajskej Strede, my cestujeme na Slovan. Isté je, že kto skončí na konci štvrtý, v semifinále sa stretne doma s Ružomberkom, ktorý obsadí s určitosťou siedmu priečku. Nezmení sa ani postavenie Žiliny. Šošoni budú definitívne na šiestej pozícii. Semifinále sa bude hrať na jeden víťazný zápas, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať tabuľkovo lepšie postavený tím.

Víťazi semifinálových zápasov postúpia do finále, ktoré sa bude hrať taktiež iba na jeden víťazný duel a znovu na pôde lepšie postaveného mužstva v tabuľke. Ak sa ktorýkoľvek súboj baráže, či už semifinálový alebo finálový, nerozhodne v riadnom hracom čase, nasledovať bude klasické predĺženie a ak ani to nerozhodne o víťazovi, diváci uvidia penaltový rozstrel.

Semifinálové stretnutia sú na programe v utorok, 23. mája o 17.30. Následné finále v piatok, 26. mája, taktiež o 17.30. Železiari stoja na prahu veľkého úspechu. Ak by vyhrali oba zápasy baráže, čakalo by ich predkolo Európskej konferenčnej ligy, čo by bola pre malý klub z Horehronia historická udalosť.