Lucie Bílá odštartuje hudobné leto na hrade Ľupča

Hrad Ľupča je nezameniteľnou dominantou na rieke Hron a hodnotnou kultúrnou pamiatkou, ktorú každý rok navštívi množstvo turistov.  Vybudovali ho naši predkovia pred mnohými stáročiami poctivou prácou, v ťažkom teréne, čo si zaslúži obdiv a úctu. Hrad prežil vpády a obliehanie dobyvačných vojsk, požiare, prestavby či nevhodné stavebné zásahy v moderných dejinách, až kým nenadobudol svoj honosný vzhľad opäť, o čo sa pričinil jeho súčasný majiteľ. Železiarne Podbrezová ho pred vyše 20 rokmi odkúpili a dodnes doň vkladajú množstvo prostriedkov, aby hrad opäť stál hrdo nad obcou Slovenská Ľupča.

Dnešní turisti sú pomerne nároční, radi cestujú a vracajú sa na miesta, ktoré sa im páčia. Takým je aj hrad Ľupča. Mnohí sa preto dopytujú na novinky, zmeny v prehliadkových trasách a sprievodný program, ktorým by nasýtili svoju zvedavosť. Každý rok je preto v ponuke niečo nové, čo môžu vidieť za zakúpenú vstupenku a okrem vynovených a zrekonštruovaných priestorov sa im snažíme vyhovieť aj „čímsi navyše“. V minulých rokoch to bol návrat zrekonštruovaného oltára od Stredoslovenského múzea do pôvodných priestorov hradu, výstava obrazov s hutníckou tematikou od majstra palety Štefana Kocku či expozícia zbraní v polygonálnej bašte. Trend však ide ďalej a my musíme kráčať s dobou, preto sa snažíme ponúkať priestor hradu šitý na mieru rodinám s deťmi, vyjsť v ústrety aj hendikepovaným návštevníkom, skvalitňovať ponuku občerstvenia, no o novinkách tohtoročnej letnej sezóny sa podrobnejšie dočítate už v najbližších vydaniach novín Podbrezovan.

Bonusom pre tento rok sú tri hudobné podujatia, ktoré umocní hradná kulisa. Prvým z nich je koncert Lucie Bílej, jednej z najznámejších českých speváčok. Tá zaspieva za klavírneho sprievodu Petra Maláska v polovici júna. Vstupenky na toto podujatie si môžete zakúpiť na stránke Ticketportal alebo v turistickom informačnom stredisku v Slovenskej Ľupči.

Na záver vám dávame do pozornosti aj možnosť získať dve vstupenky pre výhercu našej krížovky. Neváhajte a urobte si pekný večer v sprievode kvalitnej hudby vo výnimočnom prostredí Ľupčianskeho hradu.