Biatlonisti začali prípravu na letnú sezónu

Naše biatlonistky sa rozlúčili so snehom a tešia sa na leto. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK ŽP

V závere marca ukončili naši biatlonisti sezónu 2022/2023 posledným sústredením na snehu, keď využili výborné tréningové podmienky na Štrbskom Plese. V apríli mali dva týždne voľno, počas ktorého zregenerovali pred nastávajúcou letnou sezónou. V nej absolvujú krosy aj preteky na kolieskových lyžiach.

Posledný aprílový týždeň zahájili prípravu na letnú sezónu 2023. Absolvovali úvodné silové tréningy v posilňovni a telocvični, ku ktorým pridali aj loptové hry či gymnastiku. Začali tiež s atletickým a imitačným behom. Aj keď sa už zima skončila, dopriali si opäť tréning na Chopku či Štrbskom Plese, kde boli aj začiatkom mája stále vhodné podmienky na bežkovanie. V aktuálnom mesiaci ich čaká ešte sústredenie v Osrblí, kde k behu a sile pridajú aj streleckú časť prípravy.

Koncom apríla pribudli do podbrezovského tímu nové posily – Ema Beraxová a Nikolaj František Dobijaš. Táto dvojica sa pripojila k ostatným členom družstva, ktorými aj v aktuálnej sezóne ostávajú sestry Mária a Zuzana Remeňové, Sebastián Ilavský, Tamara Molentová, Adela Liptaiová a Cheryl Chládeková. Oddiel biatlonu ŠK Železiarne Podbrezová naďalej vedú tréneri Peter Kazár a Anežka Smarkoňová. O výsledkoch našich biatlonistov vás budeme priebežne informovať.