Naše súkromné gymnázium opäť postúpilo na majstrovstvá sveta

Trnavská mestská športová hala bola v dňoch 26. – 27. marca dejiskom finálového turnaja Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl. Turnaja sa mali právo zúčastniť víťazné mužstvá krajských majstrovstiev. Za Banskobystrický kraj sa tejto pocty ušlo chlapcom z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s vedením FK Železiarne Podbrezová a … Čítať ďalej

Tentokrát sa to podarilo v našom hlavnom športe, vo futbale. Chlapci, ktorí študujú v našom Súkromnom gymnáziu ŽP a ich futbalová výkonnosť rastie vo FK Podbrezová pod vedením skúsených trénerov, si vybojovali v kvalifikačnom turnaji postup na Školské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v srbskom hlavnom meste – Belehrad v termíne 6. – … Čítať ďalej

Naši žiaci boli úspešní v stolnom tenise aj vo florbale

Dňa 29. januára sa v Lučenci uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise. Naši chlapci zo Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová po úspešnom okresnom kole postúpili na túto súťaž, ktorej sa zúčastnilo osem najlepších družstiev z celého banskobystrického kraja. Chlapci bojovali najlepšie ako vedeli v každom zápase, ale kvalita súperov bola jednoznačne … Čítať ďalej

Sú najlepšie…

Žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa víťazstvom v okresnom a krajskom kole prebojovali do celoslovenského kola  v cezpoľnom behu. Naše gymnazistky, sestry Mária a Zuzana Remeňové a Anežka Smarkoňová, zvíťazili v krajskom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 17. októbra  2017 v Žiari nad Hronom a vybojovali si postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť nad silným družstvom … Čítať ďalej

V cezpoľnom behu víťazne

V stredu, 13. septembra 2017, sa na Mestskom štadióne v Brezne uskutočnilo okresné školské kolo v cezpoľnom behu. Výborne sa darilo študentom nášho Súkromného gymnázia. V kategórii chlapcov zvíťazil a postup do krajského kola si vybojoval Lukáš Ottinger a kategóriu dievčat vyhrala Mária Remeňová. Víťazné bolo aj družstvo dievčat, pretože naše študentky obsadili prvé štyri miesta. Druhá dobehla Máriina sestra … Čítať ďalej