Športové úspechy našich žiakov

Florbal Dňa 29. januára sa žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová zúčastnili okresného kola vo florbale. Výber dievčat gymnázia začal turnaj dramaticky remízou s Gymnáziom J. Chalupku z Brezna, ale nakoniec sa im podarilo dva zápasy vyhrať, a to nad Strednou odbornou školou techniky a služieb a nad Súkromnou strednou odbornou školou pedagogickou EBG … Čítať ďalej

Striebro pre naše družstvá chlapcov aj dievčat

Dňa 8. októbra sa v Žiari nad Hronom konali školské majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu. Víťazné družstvá a jednotlivci z jedenástich okresov kraja si zmerali svoje bežecké schopnosti v mrazivom počasí, no v krásnom prostredí mestského parku pri plážovom kúpalisku.   Darilo sa žiakom nášho Súkromného gymnázia ŽP, chlapcom aj dievčatám. Dokázal nás poraziť len veľmi silný výber … Čítať ďalej

Memoriál Márie Zavarskej

Memoriál Márie Zavarskej vo vytrvalostných štafetách sú už tradičné atletické preteky, ktoré sa tento rok uskutočnili 25. septembra na mestskom štadióne v Brezne za príjemného jesenného počasia. V konkurencii stredných škôl z okresu Brezno sa nestratili ani štafety obidvoch našich súkromných škôl, keď obsadili prvé dve miesta.     Chlapčenská štafeta Súkromného gymnázia Železiarne … Čítať ďalej

Úspechy našich žiakov v športových súťažiach

Úspechy žiakov SG ŽP v športových súťažiach V závere uplynulého roka sa žiaci Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová (SG ŽP) zúčastnili viacerých športových súťaží, v ktorých dosiahli veľmi pekné umiestnenia. Boli sme úspešní vo futsale, basketbale, florbale i volejbale. Futsal chlapci Krásny a hlavne víťazný turnaj odohrali naši chlapci v okresnom kole školskej postupovej súťaže … Čítať ďalej

Z majstrovstiev Slovenska máme bronz

Žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová (SG ŽP) zvíťazili v súťaži stredných škôl na krajskom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 18. októbra v Žiari nad Hronom. Víťazné družstvo bežalo v zložení Mária a Zuzana Remeňové a Ema Kapustová. Týmto víťazstvom sme si vybojovali postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť suverénnym spôsobom, … Čítať ďalej

Naši gymnazisti sa stali majstrami Slovenska

Trnavská mestská športová hala bola v dňoch 26. – 27. marca dejiskom finálového turnaja Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl. Turnaja sa mali právo zúčastniť víťazné mužstvá krajských majstrovstiev. Za Banskobystrický kraj sa tejto pocty ušlo chlapcom z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s vedením FK Železiarne Podbrezová … Čítať ďalej

Splnený izraelský sen

Chlapci z nášho Súkromného gymnázia ŽP si fantastickou bojovnosťou, umením a vysokou kvalitou, vybojovali postup na Majstrovstvá sveta škôl vo futsale, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13.-21. marca 2018 v izraelskom prímorskom meste Rišon le-Cijon. Pohľad na výsledky kvalifikácie hovorí úplne jasnou rečou, pretože naši chlapci zdolali všetkých súperov pomerne jednoznačne a presvedčivo. Avšak na … Čítať ďalej

Z Podbrezovej do Paríža

O vynikajúcich výsledkoch našich žiačok v cezpoľnom behu som v tomto školskom roku písal už veľakrát, pretože zvíťazili v tejto disciplíne na majstrovstvách okresu, kraja a napokon aj Slovenska. Dňa 7. novembra 2017 sa v Liptovskom Mikuláši konali kvalifikačné preteky o postup na Školské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 2. – 7. apríla 2018 v Paríži. Naše dievčatá obsadili v súťaži družstiev krásne … Čítať ďalej