Zuzana Remeňová mala medailu na dosah

V dňoch 19. až 23. januára sa v slovinskej Pokljuke uskutočnili biatlonové majstrovstvá Európy juniorov. V drese slovenskej reprezentácie sa na tomto podujatí predstavili aj tri naše biatlonistky, ktoré počas celého šampionátu predvádzali výborné výkony a zaznamenali najlepšie slovenské umiestnenia.

Zuzana a Mária Remeňové predvádzali počas juniorských majstrovstiev Európy výborné výkony a patrili k oporám slovenskej reprezentácie. Foto: FBŠampionát odštartoval vytrvalostnými pretekmi junioriek na 12,5 km, kde sme zaznamenali hneď dve umiestnenia v prvej desiatke. Mária Remeňová skončila na 6. mieste a jej sestra Zuzana obsadila 9. priečku. Nesklamala ani Ema Kapustová, ktorá taktiež skončila na bodovanom mieste, keď finišovala na 23. pozícii.

Deň po vytrvalostných pretekoch boli na programe štafety. Najskôr v single miešanej štafete sa na štart postavila aj naša pretekárka Zuzana Remeňová. Nadviazala na svoj výkon z predchádzajúceho dňa a spolu s Damiánom Cesnekom skončili na šiestom mieste. V miešanej štafete na 4 x 6 km (dve juniorky + dvaja juniori) sme mali dvojnásobné zastúpenie vďaka Eme Kapustovej a Márii Remeňovej. Spolu s Jakubom Borguľom a Benjamínom Belicajom skončila slovenská zostava na 15. mieste.

Po dni voľna nasledovali rýchlostné preteky. V nich sa najviac darilo Zuzane Remeňovej, ktorá dokonca siahala na jednu z medailí. Napriek dvom chybám na strelnici skončila na výbornom 5. mieste, pričom len niečo cez 10, respektíve 11 sekúnd ju delilo od zisku bronzu či striebra. Mária Remeňová bola napriek štyrom chybám na strelnici v cieli na 28. pozícii. Ema Kapustová urobila dokonca päť chýb, ale dokázala sa ešte dostať do prvej šesťdesiatky, ktorá zaručovala postup do stíhacích pretekov. V cieli jej patrila 47. priečka.

Členovia Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová na juniorských majstrovstvách Európy v biatlone. Zľava: masér Milan Dziad, Ema Kapustová, sestry Remeňové a tréner Peter Kazár. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová

V stíhacích pretekoch sme tak v záverečnom dni šampionátu mali trojnásobné zastúpenie. Najlepšiu pozíciu mala Zuzana Remeňová, no potrebovala to potvrdiť predovšetkým na strelnici, kde tentokrát pretekárky čakali až štyri terče. Prvé dve zvládla bezchybne, no pri tretej streľbe urobila až štyri chyby, čo ju nakoniec pripravilo o medailu. Na poslednej streleckej položke pridala ešte jednu chybu a skončila desiata. Len necelú sekundu za ňou finišovala na 11. mieste jej sestra Mária, ktorá sa dopredu posunula vďaka výbornému behu a len trom chybám na strelnici. Skokankou dňa sa stala Ema Kapustová, ktorá sa zo 47. priečky na štarte dokázala vyšvihnúť až na 18. miesto, keď minula len jeden terč na úvodnej položke.

Spokojný s výkonmi svojich zvereniek bol aj podbrezovský tréner Peter Kazár, ktorý je zároveň hlavným reprezentačným trénerom mládeže. Juniorský šampionát hodnotí pozitívne, keďže naše pretekárky dokázali konkurovať európskej špičke a opäť potvrdili svoje kvality.