Striebro pre nášho cyklistu v domácom prostredí

 

Športový klub Železiarne Podbrezová, v spolupráci s obcou Podbrezová a Slovenským zväzom cyklistiky, zorganizoval pod názvom Grand Prix Podbrezová druhé kolo pretekov Slovenského pohára v cyklokrose. Podujatie bolo zaradené pre UCI kategórie do kalendára UCI C2. Dňa 10. októbra sa na štart postavili pretekári zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Belgicka a Francúzska. O UCI body sa bojovalo v kategóriách muži, ženy a juniori.

V medzinárodnej konkurencii sa medzi juniormi nestratil podbrezovský cyklista Matthias Schwarzbacher, ktorý skončil na druhom mieste a pripísal si body do UCI rebríčka. Foto: P. MedveďV hlavnej kategórii mužov si na trati najlepšie počínali belgickí pretekári, keď zvíťazil Lander Loockx a druhý skončil jeho krajan Witse Meeussen. Tretie miesto obsadil poľský pretekár Marek Konwa. Zo žien bola v Podbrezovej najlepšia Češka Kristýna Zemanová, druhá bola Belgičanka Marthe Truyenová a tretia jej krajanka Joyce Vanderbekenová. Medzi juniormi si body rozdelili dvaja českí cyklisti a domáci pretekár. Víťazom sa stal Václav Ježek, druhý bol náš Matthias Schwarzbacher a tretí finišoval Ondřej Novotný.

V ďalších kategóriách sa bojovalo o body do Slovenského pohára. V kategórii mladších žiakov zvíťazil Jakub Záchenský z klubu CYS Akadémia Petra Sagana. Najlepší domáci jazdec Jakub Pančík obsadil 11. miesto. Prvá zo žiačok prišla do cieľa Lucia Hudoková z CK EPIC Dohňany. V kategórii starších žiakov zvíťazil Michal Šichta z klubu Cyklistická Tour.

Prvá kadetka v cieli bola Viktória Chladoňová, ktorej klubová príslušnosť je Climberg Sport Team. Z kadetov bol najrýchlejší maďarský cyklista Szombor Takacs – Superior MTB Team. V tejto kategórii štartovali aj viacerí naši cyklisti. Najviac sa darilo Samuelovi Fedorovi, ktorý obsadil štvrté miesto. Jerguš Medveď bol siedmy, Matej Švarc jedenásty, Juraj Šalko dvadsiaty druhý a Ondrej Hrico dvadsiaty tretí.
Vo veteránskych kategóriách zvíťazili: Milan Barényi – TREK KCK Oslany (Masters A), Róbert Glajza – CK CykloGlajza Banská Bystrica (Masters B), Milan Jánošík – Klub nadšencov amatérskej cyklistiky (Masters C) a Petronela Bystričanová – ŠKC Liptovská Lúžna (ženy Masters).