Odštartovala sezóna v letnom biatlone

O najlepšie umiestnenie našich junioriek sa postarala Zuzana Remeňová. Foto: archív

V závere augusta štartovala slovenská biatlonová reprezentácia na letných majstrovstvách sveta v nemeckom Ruhpoldingu. Medzi štrnástimi pretekármi spod Tatier boli aj tri naše pretekárky, ktoré súťažili v kategórii junioriek – Zuzana Remeňová, Kristína Makovínyová a Sára Pacerová, pričom posledné dve biatlonistky vekom spadajú ešte do dorasteneckej kategórie.

Podbrezovské nádeje postupne štartovali v superšprinte, šprinte a stíhacích pretekoch. Hneď v prvej disciplíne, ktorou bol superšprint, postúpili z kvalifikácie do finále Z. Remeňová a K. Makovínyová. Nakoniec obsadili 20. a 28. priečku. V šprinte obsadila výborné 7. miesto Z. Remeňová. K. Makovínyová skončila 17. a S. Pacerová 33. V záverečných stíhacích pretekoch bola opäť z našich biatlonistiek najlepšia Z. Remeňová, keď finišovala pätnásta. K. Makovínyová pridala 21. a S. Pacerová 36. miesto. Bývalá podbrezovská biatlonistka E. Kapustová obsadila výbornú šiestu priečku, predtým skončila ôsma v šprinte.

Úspešní aj doma

Kým jedna skupina pretekala koncom augusta na majstrovstvách sveta, ďalší naši biatlonisti sa predstavili v Predajnej, kde sa konali preteky Viessmann pohára. Podujatie bolo zároveň majstrovstvami Slovenska a spadal pod ne aj Memoriál hrdinov SNP v letnom biatlone.

Cheryl Chládeková počas pretekov s hromadným štartom v rámci majstrovstiev Slovenska. Foto: A. SmarkoňováOkrem slovenských biatlonistov sa na štart postavili aj pretekári z Česka, Maďarska a Rakúska. Za podbrezovský oddiel nastúpili v sobotu štyria športovci – Sebastián Ilavský, Tamara Molentová, Cheryl Chládeková a Adela Liptaiová. V kategórii staršieho dorastu S. Ilavský a T. Molentová obsadili v rýchlostných pretekoch 2. priečku, mladšie dorastenky A. Liptaiová a Ch. Chládeková skončili na treťom, respektíve štvrtom mieste.

V nedeľu sa v rámci majstrovstiev Slovenska stal víťazom vo svojej kategórii S. Ilavský, ktorý zároveň vyhral aj Memoriál hrdinov SNP. Pre T. Molentovú to boli od začiatku skvelo rozbehnuté a napínavé preteky, ktoré sa rozhodovali až na konci. V záverečnom stúpaní našla v sebe posledné zvyšky síl a dokázala predbehnúť svoju súperku, čím si vybojovala prvenstvo medzi staršími dorastenkami. Ch. Chládeková skončila v rámci majstrovstiev Slovenska na treťom mieste.