Daniel Pavúk: Verím, že sme si zo zápasu zobrali ponaučenie

Po dobrom prvom polčase prišla nekoncetrovanosť a tri inkasované góly v našej sieti. Foto: M. Štefánik

 

Pätnásť ligových zápasov bez prehry. Presne toľko trvala séria futbalistov FK Železiarne Podbrezová v druhej najvyššej slovenskej súťaži. Kto videl prvý polčas domáceho duelu s Petržalkou, rozhodne nepredpokladal, že práve na Veľký piatok sa táto šnúra pretrhne. Železiari viedli o dva góly, herne dominovali a na hostí z hlavného mesta by sotva niekto stavil čo i len deravý groš. A predsa. Strata koncentrácie, zlepšený výkon súpera a najmä jeho vysoká efektivita znamenali, že naši futbalisti nečakane zakopli.

Domáca prehra v pomere 2:3 bolí, ale nie je čas na lamentovanie. Liga vstúpila do poslednej etapy, ktorá rozlúšti hádanku, kto bude mať na konci súťaže najväčší dôvod na radosť. Zatiaľ to stále vyzerá na naše mužstvo, avšak konkurenti nespia a využijú každé zaváhanie.

Duel s Petržalkou sa hráčom hodnotil ťažko. Nemožno sa čudovať. Domáca strata troch bodov mrzí. „Myslím si, že prvý polčas sme hrali dobre. Predvádzali sme svoju hru a súpera sme do ničoho nepustili. Mali sme dosť šancí. Strelili sme dva góly a všetko nám hralo do karát. Prvé dejstvo bolo z našej strany naozaj vydarené,“ povedal Daniel Pavúk, ktorý odohral v stretnutí 80 minút.

Pri hodnotení druhého polčasu už taký pozitívny nebol. „Do 60. minúty sme hrali dobre a poctivo. Potom sme prestali byť trpezliví, súperovi sme po našich zbytočných stratách lopty ponúkali priestor na brejky. Dostali sme tri lacné góly, ktoré nás veľmi mrzia,“ pokračoval v hodnotení 24-ročný futbalista. Pre mužstvo musí byť tento zápas dvihnutým varovným prstom. „Verím, že sme sa poučili a v ďalších stretnutiach podobné chyby neurobíme,“ vyslovil želanie.

Makať celý zápas

Hráči vedia, že koncentrovanosť musí byť stopercentná počas celého zápolenia. Inak sa to môže skončiť tak, ako vo sviatočný podvečer v Zelpo aréne. „Zápas nie je nikdy vyhratý. Musíte hrať až do konca a šliapať celých 90 minút. Pretože, ako sme videli, aj keď vyhrávate po hodine hry o dva góly, môžete prehrať. Stane sa tak, keď chýba disciplína a nerobíme pre úspech maximum,“ zanalyzoval Pavúk.

Podľa jeho slov už mužstvo hodilo prehru za hlavu a pozerá sa na najbližšieho súpera. „Z nezdaru nie je potrebné robiť tragédiu. Po zápase sme si povedali, že ako sme spolu vyhrávali, tak aj prehrávame. Raz to prísť muselo. Všetkých nás to mrzí. Zvlášť, keď sme mali dvojgólový náskok. Nejdeme však robiť z toho žiadnu vedu. Pripravíme sa na ďalšie stretnutia a verím, že budeme znovu vyhrávať,“ dvíha bojové zástavy náš útočník. Ten si uvedomuje, že najbližšie meranie síl s Trebišovom nebude vôbec jednoduché. „Súper bude namotivovaný a bude chcieť zvíťaziť. My ideme do každého zápasu s cieľom hrať svoju hru. Chceme byť disciplinovaní. Myslím si a zároveň verím, že ak budeme plniť úlohy, ktoré si povieme pred zápasom v kabíne, tak dobrý výsledok príde.“

Podbrezovskí hráči sa budú spoliehať aj na fanúšikov. Klub im pripravil autobus, aby išli svojich miláčikov povzbudiť na pôdu nevyspytateľného protivníka. „Aj touto cestou by som ich chcel pozvať. Budeme radi, ak prídu v čo najväčšom počte. Verím, že spoločne zápas vyhráme,“ dodal v závere Pavúk.

Chýbala trpezlivosť

Tréner našich futbalistov Roman Skuhravý berie prehru ako skúsenosť. Zo zaváhania veľkú vedu nerobí a už sa naplno koncentruje na ďalší duel.

„Nemôžem povedať, že sme predviedli zlý výkon, ale vo finálnej fáze sme boli veľmi netrpezliví. Namiesto kontroly stretnutia sme strácali lopty. Súper sa dostal, vďaka štandardke, do kontaktu. Napriek tomu si myslím, že na začiatku druhého polčasu sme mohli výsledok poistiť,“ zhodnotil duel pre klubový web český lodivod a dodal: „Ako spolu vyhrávame, tak aj spolu prehrávame. Možno som rád, že séria bez prehry je preč. Vrátime sa k hre bez lopty. Všetko si vyhodnotíme a pripravíme sa na Trebišov.“

Richard Ludha (vľavo) rozohráva loptu na Mikuláša Bakaľu. Foto: M. Štefánik