1 2 3 4 5 6

Sport

<<<

Letna pohoda

V uplynulom tyzdni padali na Slovensku teplotne rekordy. V piatok ortut v teplomery vystupila nad magickych 40° C. Ani v nasom okrese sme nudzu o vysoke teploty nepocitovali, ba naopak. Teploty vysoko presahujuce 30° C dali nasmu organizmu poriadne zabrat. Mnohi z nas preto vyuzili moznosti letneho kupaliska v Podbrezovej, aby ochladili svoje telo. Ti, ktori kupalisko navstivili 21. jula dodnes nebanuju svoje rozhodnutie, ved okrem prijemneho letneho pocasia sa mohli zapojit do kvalitne obsadeneho turnaja v plazovom volejbale. Pasivnejsi obdivovali umenie Lukasa Kuceraka (drzitela cierneho opasku v karate) a vsetci sa zabavali na piesnach a vtipoch popularnej humoristickej dvojice – Kaiser a Melus.

Ilustracne foto: M. Jancovic

<<<

*sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke*

Majstrovstva Slovenska v cyklomaratone
      Vo Zvolene sa 21. jula uskutocnili Majstrovstva Slovenskej republiky v cyklomaratone 2007, na trati dlhej 84 kilometrov. Hned po starte sa vyclenila 5 clenna skupina jazdcov, v ktorej nechybali ani zastupcovia ZP Sport – Milan Barenyi a Martin Haring. Tato skupina bola na cele pretekov asi 30 kilometrov, no potom dostal Milan Barenyi defekt a stratil s nimi kontakt. S viac ako dvojminutovou stratou sa mu po dlhom sole opat podarilo veducu skupinu dostihnut, vygradoval svoj vykon a dokazal zvitazit pred oddielovym kolegom Martinom Haringom.

Velka cena Gemenc
   Pretekari Cyklistickeho klubu ZP Sport, a.s., sa od 11. do 14. jula zucastnili medzinarodnych pretekov v Madarsku, s nazvom Velka cena Gemenc. Na preteky sa prihlasilo 17 timov z 9 statov sveta. V prvy den bol na programe vecerny prolog, ktoreho trat merala len dva kilometre a hoci svojim profilom pripominala kratku casovku do vrchu, rozdiely medzi jazdcami bol minimalne. Vsetci nasi zastupcovia sa umiestnili v prvej tretine startoveho pola. Vo stvrtok uz pre pretekarov bola pripravena etapa s takmer 200 kilometrovou dlzkou a so siestimi rychlostnymi, respektive horskymi premiami. Po vyse 100 kilometroch sa od ostatnych odclenila asi 20 clenna skupinka, v ktorej sme mali troch zastupcov. Vo vynikajucom finisi prisiel na druhom mieste Ivan Viglasky, na siestom mieste Jozef Palcak. V piatok bola na programe opat 200 kilometrova trat. Pocas priblizne 100 kilometrov bol v uniku Andrej Canecky, no asi 10 kilometrov pred cielom ho peloton pohltil,  a tak sa z nasich presadil Michal Skvarka, na 5. mieste. V zaverecnej etape,  na 92 kilometrov,  sa uz nic zavazne nestalo, a tak sa v konecnom hodnoteni na piatom mieste umiestnil Ivan Viglasky, 13. bol Jozef Palcak a v celkovej klasifikacii vrcharov bol Andrej Canecky na druhom mieste.

Ilustracne foto I. Kardhordova

Bezci aj vo velkych horucavach uspesni
   V Remeckych Hamroch sa 14. jula uskutocnil cestny beh na 20 kilometrov, s nazvom Na morske oko. Z viac ako 50 startujucich sa opat presadil bezec Pavol Fasko, ktory vo svojej vekovej kategorii dobehol na druhom mieste.
   Hned na druhy den, 15. jula, sa Pavol Fasko zucastnil aj 1. rocnika behu do vrchu na kopec s nazvom Kycera, v Zakamennom. Aj tohto behu sa zucastnilo vyse 50 bezcov, medzi ktorymi si Pavol Fasko, vo svojej vekovej kategorii, vybojoval druhu poziciu.
   Aj dalsi vikend bol v znameni horucav. V Krompachoch – Plejsoch sa 21. jula uskutocnil beh do vrchu. Preteky, s ucastou takmer 140 startujucich, znamenali dalsie dolezite skusenosti pred majstrovstvami sveta v behu do vrchu. Na Plejsoch si Pavol Fasko vybojoval tretie miesto. Vo vekovej kategorii nad 60 rokov bol Jozef Babka piaty.
   V Povazskej Bystrici sa 22. jula uskutocnili dalsie preteky do vrchu – na kopec s nazvom Manin. V narocnych klimatickych i technickych podmienkach si Pavol Fasko „vybehol“ po tretie miesto vo svojej vekovej kategorii nad 40 rokov.