Zlatý bod z Trnavy, remíza s DAC sa máli

Marek Kuzma (v bielom) spálil v stretnutí s DAC viacero šancí. Foto: M. Štefánik

Keď sme v minulom čísle novín Podbrezovan písali o výbornom vstupe futbalistov FK Železiarne Podbrezová do novej sezóny Fortuna ligy, boli odohrané dve kolá. Pred našimi futbalistami však stáli ďalšie mimoriadne náročné ligové prekážky. Spartak Trnava a DAC Dunajská Streda. Železiari obstáli na výbornú a hoci nevyhrali, dve remízy majú bezpochyby svoju cenu.

V Trnave sa Podbrezová dlho hľadala. Spartak bol aktívnejší a už v prvom polčase mal mnoho šancí. Využil však len jednu. Železiari umne odolávali, hoci ich výkon nebol ideálny. „Nie som hrdý na to, čo sme predviedli v prvom polčase. Len so šťastím sme po polovici prehrávali iba o gól. Boli sme zakríknutí, nemali sme dobrý pohyb a ani ponukovú činnosť. Absolútne sme zabudli na princípy, ktoré nás zdobia,“ nešetril kritikou na pozápasovej tlačovke Roman Skuhravý, tréner nášho tímu.

Našťastie, Podbrezová sa nevzdávala a v závere Cobnan zachránil bod, ktorý mal pre tím z Horehronia cenu zlata. „Nedá sa hovoriť o zaslúženom bode, ale o bode, ktorý ak dobre uchopíme, veľmi nám pomôže. Vieme, že dokážeme hrať lepšie. Verím, že nás čakajú svetlé zajtrajšky,“ dodal tréner.

Výborný zápas s DAC

Napraviť dojem z predvedenej hry chceli hráči hneď v nasledujúcom kole. Pod Šiklov pricestovala Dunajská Streda. Tím vedený trénerským stratégom Adriánom Guľom bojoval, podobne ako Slovan, Ružomberok či Trnava aj v pohárovej Európe. Spoliehať sa na únavu súpera ale nemalo zmysel, veď DAC má dostatočne široký a kvalitný káder.

Z nášho tímu bolo cítiť odhodlanie a chuť po víťazstve. Diváci videli v Zelpo aréne výborný futbal, ktorému chýbali iba góly. Podbrezovský útočník Marek Kuzma spálil niekoľko šancí, čo ho po zápase mrzelo. „Cítili sme, že na Dunajskú Stredu máme. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že ideme za gólom. Bohužiaľ, nevyšlo to, ale pokračujeme ďalej,“ povedal bezprostredne po stretnutí. Zároveň vyzdvihol, že najmä v druhom polčase predvádzal nováčik lepší futbal ako v prvej polovici. „Boli sme iným tímom. Diváci, ktorí prišli na štadión, videli výborný futbal, ktorému chýbalo iba korenie – góly. Myslím si, že nikto sa nenudil. Musím však povedať, že sme stratili dva body,“ pokračoval.

Túžili po góle

Kuzma bol napriek remíze spokojný, veď Podbrezová v úvodných štyroch dueloch proti ťažkým súperom ani raz neprehrala a získala šesť bodov. „Prevláda absolútna spokojnosť. Každému dokazujeme, že futbal hrať vieme a dokážeme poraziť hocikoho, aj keď proti DAC to nevyšlo. Veľmi sme chceli streliť rozhodujúci gól,“ doplnil.

Z FK Železiarne Podbrezová sa stáva čierny kôň súťaže, čo už pred začiatkom sezóny avizovali viacerí odborníci. „Teší nás to. Myslím si, že túto nálepku sme v úvodných štyroch stretnutiach aj potvrdili,“ dodal Kuzma.

Spoľahlivý Ludha

Brankár Richard Ludha predviedol proti Dunajskej Strede viacero výborných zákrokov. Foto: M. ŠtefánikOkrem zahodených šancí rezonovali po stretnutí s DAC výkony brankárov. Na nedostatok práce sa rozhodne sťažovať nemohol ani jeden z nich. Náš Richard Ludha vytiahol počas duelu viacero výborných zákrokov a patril k najlepším hráčom zápasu. Pôsobil spoľahlivo a keď sa aj dostali útočiaci hráči súpera pred bránu, presvedčivými zásahmi ich „vygumoval.“

„Obaja brankári si dobre zachytali a ani jeden z nás sa nenudil. Sama Petráša v bráne DAC musím tiež pochváliť za výkon. Bol to super zápas pre diváka i hráčov. Určite mal dobré parametre. Pre nás brankárov je fajn, že sme neinkasovali, ale pre divákov je na škodu, že góly nepadli. No taký je futbal,“ povedal po stretnutí Ludha, ktorý aj bližšie zanalyzoval svoj výkon. „V prvom polčase som musel riešiť veľa situácií. Hráči Dunajskej Stredy hrozili aj spoza šestnástky, ale našťastie, dobre to dopadlo. Máme bod a ideme ďalej.“

Po „náročnej fuške“ v podobe štyroch kvalitných súperov čakajú našich hráčov duely s papierovo slabšími protivníkmi. Avšak ani jeden ligový zápas nie je jednoduchý a zvlášť, keď ste v pozícii mierneho favorita. Podbrezová sa pokúsi potvrdiť slušnú formu a pripísať si do tabuľky ďalšie body. Najbližšie sa naši hráči predstavia v Skalici (v piatok, 12. augusta o 20.30) a presne o týždeň, rovnako v piatok a v tom istom čase, privítajú v Zelpo aréne rivala z Banskej Bystrice.