Železiari pokračujú v sérii víťazstiev

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 4:1 (3:0)

Góly: Grendel 2, Kukoľ, Krčula – Čerňanský.

Dňa 7. júla odohrali naši futbalisti ďalší prípravný zápas, keď na domácom trávniku hostili mužstvo FC Petržalka. V 9. minúte prišla prvá šanca zápasu. Z voľného kopu to priamo na bránu vyskúšal Erik Grendel, hosťujúci brankár jeho strelu vyrazil. O minútu neskôr skúšal z uhla prekvapiť petržalského brankára opäť Grendel, tentokrát jeho strelu Sokol spoľahlivo chytil. V 15. minúte to už aktívnemu Grendelovi vyšlo, keď sa svojou aktivitou dostal k lopte v šestnástke a hlavou otvoril skóre stretnutia. O minútu neskôr už mohlo byť vyrovnané, no priamy kop Gašparoviča skončil na spojnici Ludhovej brány. V 18. minúte sa Grendel presadil po druhýkrát, keď nekompromisne premenil pokutový kop. V 22. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Galčík, no s jeho strelou si Sokol poradil. O minútu neskôr poslal Galčík prudký strieľaný center presne na nohu Kukoľa a ten zvýšil už na 3:0. V 42. minúte mohol zavŕšiť hetrik Grendel, no jeho hlavičku výborne zneškodnil Sokol. Železiari tak odchádzali do kabíny s náskokom troch gólov.

Naši futbalisti začali aktívne aj druhý polčas. Už po troch minútach sa pred šestnástkou uvoľnil Ďatko a vyskúšal pozornosť novica v bráne hostí Shevchuka. V 57. minúte sme to opäť skúšali z diaľky, tentokrát preveril hosťujúceho brankára Špyrka. V 61. minúte to opäť skúsil Špyrka, no jeho prudká strela minula cieľ. V 64. minúte to z diaľky vyskúšal aj Bakaľa, Shevchuk jeho pokus s námahou vyrazil. V 70. minúte to už mohlo byť 4:0, keď krásna technická strela Krčulu len o milimetre minula hosťujúcu bránu. Ten istý hráč sa však dočkal v 78. minúte, keď zužitkoval výbornú prihrávku od Breznanika. Hosťom sa podarilo znížiť v 83. minúte, keď sa zoči-voči Ludhovi nemýlil Čerňanský. Záver zápasu už žiadne vzrušenie nepriniesol a naši chlapci tak zaknihovali druhé víťazstvo v príprave.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi slušný. Dali sme tri pekné góly, boli sme aktívni a mali sme tam aj ďalšie šance. Takto by sme sa chceli prezentovať. V druhom polčase, po prestriedaní, tempo trocha opadlo. Myslím si však, že sme boli celý zápas jednoznačne lepší, futbalovejší. Musíme však takto hrať celých 90 minút, byť aktívni a nenechať súpera nadýchnuť sa. Musíme a chceme byť ešte viac dominantnejší a suverenejší.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Chvátal, Paraj, Pavlovčík, Kováčik, Kukoľ, Grendel, Špyrka, Ďatko, Galčík, Arevalo. Striedali: Breznanik, Pribula, Bakaľa, Krčula, Szetei, Zachara.

FC Petržalka: Sokol – Csery, Jenat, Nemec, Bojnák, Kolčák, Nagy, Gašparovič, Turčák, Pastorek, Bukovinský. Striedali: Krisztín, Žiga, Sliacky, Čerňanský, Kusalík, Goncalves, Habovčík, Kiwior.

Roland Galčík bol aktívny v obidvoch zápasoch, no gól sa mu streliť nepodarilo

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (0:0)

Góly: Zachara, Grendel (11 m), Pavúk.

V sobotu, 18. júla, čakalo našich futbalistov ďalšie prípravné stretnutie. Tentokrát sme doma privítali MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Prvá strela na bránu prišla v 10. minúte. Postaral sa o ňu Galčík, no s jeho pokusom nemal Lukš najmenší problém. V 13. minúte to Galčík skúšal opäť, tentokrát však jeho strele chýbala presnosť. V 18. minúte prišla prvá veľká šanca zápasu, o ktorú sa postaral hosťujúci Káčerik. Na hranici šestnástky sa výborne uvoľnil, no jeho technickú strelu výborne zneškodnil Ludha. V 25. minúte to po tretíkrát skúšal Galčík, proti bol však opäť Lukš, ktorý predviedol pekný zákrok. V 38. minúte podnikli Liptáci rýchly protiútok na konci ktorého bol Voško, no jeho strelu Ludha vyrazil. Hneď nato musel Ludha zasahovať opäť, tentokrát proti strele Bartoša. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo a do kabín tak išli obe mužstvá za bezgólového stavu.

Radosť našich futbalistov po vstrelenom góle do siete Liptovského Mikuláša. Foto: I. KardhordováDruhý polčas začali lepšie hostia. Už po piatich minútach mal obrovskú šancu Voško, no fantastický zákrok predviedol na bránkovej čiare striedajúci Rehák. V 54. minúte to vyskúšal pohotovo vo vnútri šestnástky Špyrka, no jeho strele chýbala presnosť. O tri minúty neskôr našiel Grendel presným centrom hlavu Kukoľa, no jeho hlavička minula cieľ. V 60. minúte sa naši chlapci konečne dočkali, keď vynikajúci Kukoľov center poslal hlavou do brány Mateusz Zachara – 1:0. V 64. minúte bol v pokutovom území faulovaný Krčula, loptu si na biely bod postavil Grendel a zvýšil už na 2:0. V 72. minúte mohli naši chlapci viesť už o tri góly, no akrobatické zakončenie Pavúka skončilo len na brvne Lukšovej brány. Ten istý hráč sa však už o tri minúty neskôr nemýlil a zvýšil na 3:0. V 80. minúte vyslal krásnu strelu Breznanik, skončila však len na brvne hosťujúcej brány. V závere stretnutia ešte mohli hostia znížiť, no nastrelili len konštrukciu Rehákovej brány. Naši futbalisti tak v treťom prípravnom stretnutí zvíťazili nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Hrali sme pomaly a po strate lopty zle prepínali do defenzívy. V ofenzíve sme zas mali slabý pohyb. Druhý polčas sme zvýšili pohyb, agresivitu, zlepšili pressing a náš výkon išiel hore. Vytvorili sme si aj šance a okrem gólov sme nastrelili aj trikrát brvno. Najmä v druhom polčase sme boli oveľa nebezpečnejší. S prvým polčasom ale nie sme spokojní. Nestačí hrať iba 45 minút.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Chvátal, Pajer, Da Silva, Kováčik, Kukoľ, Grendel, Ďatko, Galčík, Arevalo, Zachara. Striedali: Breznanik, Pribula, Bakaľa, Krčula, Pavúk, Bartoš, Špyrka, Rehák.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Lukš – Porubáň, Krčík, Štrba, Staš, Laura, Gerát, Bartoš, Káčerík, Václavík, Voško. Striedali: Diviš, Maslo, Kováč, Baran, Kim, Krčík.