Splnený izraelský sen

 

Chlapci z nášho Súkromného gymnázia ŽP si fantastickou bojovnosťou, umením a vysokou kvalitou, vybojovali postup na Majstrovstvá sveta škôl vo futsale, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13.-21. marca 2018 v izraelskom prímorskom meste Rišon le-Cijon.

Pohľad na výsledky kvalifikácie hovorí úplne jasnou rečou, pretože naši chlapci zdolali všetkých súperov pomerne jednoznačne a presvedčivo. Avšak na ihrisku to bol obrovský boj o každú loptu, o každý kúsok priestoru, o každý jeden gól. Postupne sme zvíťazili nad Žilinou (7:2), našou školou (3:0), Športovým gymnáziom z Banskej Bystrice (2:1) a neskôr vo finálových bojoch nad Bratislavou (6:1) a Michalovcami (6:3).

Vzornou reprezentáciou, pokorou a správaním sa počas celého turnaja a celkovým skóre 30:7, sme všetkých presvedčili, že na svetové školské futsalové majstrovstvá postúpilo to najlepšie slovenské mužstvo – naše Súkromné gymnázium ŽP.

Obrovské poďakovanie patrí samozrejme všetkým chlapcom, vedeniu SG za vytvorenie vynikajúcich podmienok a určite aj manažérom FK ŽP za príkladnú ústretovosť, vynikajúci „koučing“ a za prípravu mužstva trénerovi klubu Ivanovi Klusačekovi vo všetkých zápasoch.

Naša škola má, čo sa športu týka, fantastický rok. V troch športoch sme sa prebojovali na majstrovstvá sveta škôl. V biatlone (5. – 10. februára 2018, Grenoble), v cezpoľnom behu (2. – 7. apríla 2018, Paríž) a teraz vo futsale.

V Izraeli už poznáme aj súperov v našej skupine. Postupne sa stretneme so školskými reprezentáciami Holandska, Maďarska a domáceho Izraela. Na základe výsledkov zo skupiny uvidíme, čo ďalej.

Ďakujeme, blahoželáme a držíme všetky palce!

 

Horný rad zľava: Ludha, Š. Cibuľa, Vodilka, Katunský, Jedinák, Bakaľa, Klusaček – tréner. Spodný rad zľava: Čief, J. Cibuľa, Matalík, Floch, Holub
Horný rad zľava: Ludha, Š. Cibuľa, Vodilka, Katunský, Jedinák, Bakaľa, Klusaček – tréner. Spodný rad zľava: Čief, J. Cibuľa, Matalík, Floch, Holub