Tri majstrovské tituly v biatlone

Lukáš Ottinger, Tomáš Sklenárik a Adam Koštial sa stali novými majstrami Slovenskej republiky v biatlone. Súťaže v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch sa konali 10. a 11. februára v biatlonovom areáli v Osrblí.

Biatlonisti ŠK Železiarne Podbrezová opäť dominovali v kategórii dorastencov 18 – 19 ročných, kde si po jednom víťazstve rozdelili tímoví kolegovia L. Ottinger a T. Sklenárik. Príjemným prekvapením domáceho šampionátu bolo aj druhé a prvé miesto A. Koštiala v mladších dorastencoch 16 – 17 ročných. V ďalších kategóriách zaznamenala štvrté miesto A. Smarkoňová a piatu pozíciu R. Floch. Ašpirantky na ďalšie medailové pozície boli aj sestry Remeňové, ktoré nás zastupovali v rovnakom termíne v našich farbách vo francúzskom Grenobli.

Na medzinárodných školských Majstrovstvách v zimných športoch „Zimnej gymnaziáde“ (5. – 10. februára) získala M. Remeňová v rýchlostných pretekoch 4. miesto a Z. Remeňová 13. miesto. Majstrovstvá Európy juniorov v slovinskej Pokljuke (30. januára – 4. februára) prebiehali v extrémnych poveternostných snehových podmienkach. Náš dorastenec T. Sklenárik sa vo vytrvalostných pretekoch výborne vysporiadal s juniorskou konkurenciou a v bežeckej stope bol 25. najrýchlejší, ale sedem nepresných výstrelov ho v 114 člennom štartovom poli odsunulo na 57. miesto. L. Ottinger podal vyrovnanejšie výkony a obsadil  47. pozíciu. V súťaži zmiešaných štafiet obsadilo slovenské kvarteto, zložené z dvoch dorastencov a dvoch dorasteniek, jedenástu pozíciu.

Na prelome februára a marca sa dočkáme vyvrcholenia zimnej sezóny, ktorým sú pre mládežníkov Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v estónskej Otepää (26. februára – 4. marca). Železiarenské farby budú mať, po úspešnej nominácii v štvorčlenných kadetských družstvách, až polovičné zastúpenie. Veríme, že M. Remeňová, Z. Remeňová, T. Sklenárik a L. Ottinger podajú kvalitné výkony a zaznamenajú pekné umiestnenia.

Výsledkový servis M-SR 2018 (rýchlostné a vytrvalostné preteky):

Dorastenci 16-17 r.: A. Koštial 2. a 1. miesto, R. Floch 5. a 9. miesto, E. Tomkuliak 13. a 11. miesto; Dorastenky 16-17 r.: A. Smarkoňová 4. a 6. miesto; Dorastenci 18-19 r.: L. Ottinger 1. miesto a neštartoval, T. Sklenárik 2. a 1. miesto; Dorastenky 18-19 r.: M. Wágnerová 6. a 13. miesto, Z. Remeňová neštartovala a 4. miesto, M. Remeňová neštartovala a 6. miesto.

Tri zlaté a dve strieborné medaily. To je bilancia našich biatlonistov z M-SR 2018 v Osrblí.