Z kolkárskych dráh

Prvý októbrový týždeň sa uskutočnil Svetový pohár v Mníchove. Našim mužom sa nepodarilo postúpiť do štvorčlenného finálového súboja, keď obsadili v kvalifikácii 7. miesto. Víťazom sa stali hráči nemeckého SKV Rot Weiss Zerbst. Ženskú trofej si odviezli Chorvátky z KK Mlaka Rijeka.

Výsledky podbrezovských kolkárov: Bína 636, Nemček 638, Vadovič 660, A. Balco 633, Pašiak spolu so Sojákom 565 a Veselý 653 – spolu 3785.

Pohár mládeže v Bratislave

Dňa 8. októbra sa v kolkárni Interu Bratislava zúčastnili naši najmladší hráči prvého turnaja o Pohár mládeže v kategóriách U12 a U14. V mladšej kategórii sa medzi štyroch najlepších dostali až traja podbrezovskí kolkári, ktorí sa zoradili hneď za víťazom Konrádom Kosárom z Galanty. Druhé miesto obsadila Petra Kováčiková, tretia skončila Katarína Markusová a nepopulárne štvrté miesto patrilo Alexandrovi O’Haganovi, ktorý si však v Bratislave vybojoval slušnú porciu bodov do celkového hodnotenia pohára.

Cenné skúsenosti si z Bratislavy odniesli aj naši najmladší hráči – Henry Kúdelka a Stella Vilhanová. V kategórii U14 postup do vyraďovacích bojov len o jeden jediný kolík ušiel Martinovi Račákovi a pár kolkov k postupu chýbalo aj Jakubovi Švihrovi. V budúcom čísle vás budeme informovať o výsledkoch v ligových súťažiach.