Z dvoch zápasov na pôde súperov si odnášame tri body

ŠKF iClinic Sereď – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:0)

Góly: 28. Gatarić – 69. a 70. Breznanik.

Autor dvoch gólov proti Seredi, Michal Breznanik, v objatí s trénerom Marekom Fabuľom. Foto: M. SlávikZápas na štadióne v Nitre začali obe mužstvá opatrne. Prvú strelu na bránu domácich vyslal v 7. minúte Breznanik, keď si sám vybojoval loptu v strede ihriska a jeho pokus skončil vedľa brány. Domáci odpovedali o sedem minút neskôr, Ventúra spoza šestnástky pálil nad bránu. V 19. minúte poslal z pravej strany prudký prízemný center Magda a pred nabiehajúcim Mikušom zabránil domáci obranca čistej šanci. Skóre otvoril domáci Gatarić v 28. minúte, keď Ulrich zľava naviazal troch hráčov hostí, prihral na hranicu šestnástky a ľavačkou trafil do horného kúta Kuciakovej brány. V závere polčasu sa k zakončeniu dostal Turňa, jeho strela letela tesne vedľa brány domácich a po ďalšej výbornej práci Ulricha zakončoval zblízka Morong, no Kuciak ho vychytal. V úvode druhého polčasu sprava prudko odcentroval Magda a Mikuš trafil brvno domácej brány. V 64. minúte mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, keď Magda zle vyriešil „malú domov“, ale Ulrich obrovskú šancu na gól nepremenil. Zvrat do zápasu prinieslo dvojité striedanie hostí. Noví hráči na ihrisku Njire a Berandina najprv pripravili gól v 69. minúte Breznanikovi a rovnaký hráč už o minútu z podobnej prihrávky Njireho spoza vápna ľavačkou rozhodol o víťazstve železiarov. V 72. minúte mal možnosť zvrátiť nepriaznivý stav pre domácich aktívny Ulrich, no jeho presnú strelu bod hornú žrď bravúrne vyrazil Kuciak. V šiestom kole Fortuna ligy sme tak na pôde súpera zvíťazili a pripísali si dôležité tri body.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Vychádzali sme z faktu, že Sereď má výborný prechod do útoku a má na to vhodné typy hráčov. V prvom polčase sme nezachytili dve situácie, pri jednej sme inkasovali, pri druhej nás podržal brankár. Som rád, že sme to napokon otočili.“

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Menich, Ba, Michalík, Hučko – Adekuoroye, Ventúra – Gatarić (74. Sus), Pankarićan (80. Bilas), Ulrich (74. Loduha) – Morong.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník – Viazanko (60. Bernadina), Leško, Breznanik (88. Wiezik) – Mikuš (60. Njire).

Radosť našich hráčov po strelenom góle. Foto: M. Slávik
Radosť našich hráčov po strelenom góle

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 4. Kolesár, 74. Regáli.

Podbrezová nastúpila do zápasu aj s dvomi novými hráčmi, v obrane sa predstavil Podstavek a v stredovej formácii Edge. Domáci udreli hneď z prvej šance v 4. minúte, keď z tandemu vysunul Žofčák Kolesára a ten z ľavej strany krížnou strelou prekonal Kuciaka. Hostia odpovedali v 9. minúte, keď si na roh Leška nabehol Bartoš, no hlavou mieril nad. V 31. minúte sa dostal k strele domáci Žofčák, trafil však priamo do Kuciakových rúk. V závere polčasu ešte hostia pohrozili po rohovom kope, pred Wiezikom tesne zabránil zakončeniu Vaščák. V druhom polčase zaujal volej Mikuša, ktorého strela v 68. minúte skončila nad bránou domácich. O pár minút neskôr mohol po strele Wiezika zakončiť presnejšie Leško, no mieril vedľa. V 74. minúte Kurminowski vyrazil do šestnástky hostí a jeho strelu vyrazil Kuciak. Dorážku však s prehľadom zakončil Regáli a stanovil skóre na 2:0 pre domácich.

Marek Fabuľa, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Videli sme veľmi dobrý futbal. Oba tímy ukázali, že futbal vedia hrať a že liga je vyrovnaná. Rozhodujú v nej detaily a dnes v nich boli lepší domáci hráči. Využili náš lajdácky vstup do zápasu a to rozhodlo. Až po štvrťhodine hry sme sa zbavili akéhosi herného kŕču. Paradoxne sme dnes odohrali asi najlepší zápas vonku, ale bez bodového zisku. Domáci dnes boli efektívni, ďalšie šance nevyužili. Myslím si, že vyhrali zaslúžene a blahoželám im k víťazstvu. Za naše mužstvo som rád, že išlo na dno svojich síl a potvrdilo, že má svoju silu.“

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Kavka, Carrillo, Vojtko – Turik – Vaščák (61. Diarra), Žofčák, Harutyunyan (46. Regáli), Kolesár – Kurminowski (83. Sulley).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Podstavek, Bartoš, Turňa – Leško, Baran (64. Njire), Edge, Breznanik– Mikuš (68. Viazanko)– Więzik.