Vy sa pýtate, my odpovedáme

 

V redakcii novín Podbrezovan sme pre vás pripravili novú rubriku „Vy sa pýtate, my odpovedáme.“ V nasledujúcich riadkoch budeme odpovedať na otázky, riešiť vaše pripomienky či návrhy zo života v Železiarňach Podbrezová a.s., ktoré nám adresujte mailom alebo poštou.

V posledných týždňoch je jednou z najaktuálnejších tém stravovanie v našej spoločnosti, zmeny, novinky či nápady, ktoré stravníci navrhujú. Prvá pripomienka v našej novej rubrike bola adresovaná pre ŽP Gastroservis, s.r.o.

Stravníci boli zvedaví na gramáž jedla. Niektorým sa zdalo, že najmä vo víkendových zmenách je porcia jedla menšia v porovnaní s pracovnými dňami. Odpoveď sme hľadali u Ing. Jany Kohútovej, poverenej dočasným výkonom funkcie riaditeľa spoločnosti ŽP Gastroservis, s.r.o.

Gramáž jedla je možné skontrolovať na váhe v kantínach. Foto: I. Kardhordová„Jedlá sú v každej zmene servírované presne podľa stanovenej gramáže uvedenej v jedálnom lístku. Ak sa stravníkovi váha jedla nepozdáva, môže si ho odvážiť. V každej kantíne a škole (v príslušnej jedálni) sú nachystané váhy, ktoré môže zákazník kedykoľvek využiť. Samozrejme, odvážiť hneď po prevzatí, nie ísť k stolu, tam z jedla ochutnať a následne odvážiť. Váhu jedla následne porovná s gramážou uvedenou v jedálnom lístku. Ak sa váha nezhoduje s tou v jedálnom lístku, túto skutočnosť je potrebné reklamovať u pracovníčky, ktorá stravu vydala. Rovnako tak aj iné prípadné nedostatky. Na prevádzkach pri váhach sú taktiež Knihy želaní a sťažností, kde zákazníci môžu písať podnety, návrhy, ale aj pochvalu, ktorá poteší.“

Ak máte aj vy otázku, napíšte nám mail na noviny@zelpo.sk, prípadne ju pošlite na adresu redakcie.