Ani tri góly nám v Trebišove nestačili na plný bodový zisk

Víťazstvo nad Púchovom nás stále drží v hre o postup

FK Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 3:3 (2:0)

Góly: 23. a 45. Kanu, 60. Vilkovský – 49. Godál, 52. Paraj, 90. Breznanik.

Dňa 21. apríla sme v Trebišove nastúpili na dohrávku 22. kola. Našich futbalistov čakalo náročné stretnutie, nakoľko Trebišovčania prehrali v aktuálnej sezóne na domácej pôde len jediný zápas. Železiari chceli túto štatistiku rozhodne zmeniť.
Prvý polčas nám však vôbec nevyšiel podľa predstáv. V 23. minúte šli domáci do vedenia, keď skóroval Nigérijčan Kanu a rovnaký hráč pridal v 45. minúte gól na 2:0, keď premenil pokutový kop. Do šatní tak šli s lepšou náladou domáci futbalisti, ktorí mali v polovici zápasu dvojgólový náskok.

V druhom polčase sme nezložili zbrane a snažili sme sa čo najskôr streliť kontaktný gól. To sa nám podarilo hneď v úvode druhého dejstva, keď sa v 49. minúte presadil Godál. O tri minúty neskôr vyrovnal na 2:2 Paraj a naši futbalisti boli opäť v hre o víťazstvo. V 59. minúte sme mohli ísť do vedenia, no náš kapitán Erik Grendel nepremenil pokutový kop. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo už o minútu neskôr, keď Trebišovčanov poslal opäť do vedenia Vilkovský. V 65. minúte oslabil naše mužstvo Bakaľa, ktorý dostal červenú kartu, no už o dve minúty neskôr skončil v zápase po druhej žltej a následne červenej karte aj domáci Kulich. Naši hráči mali veľa príležitostí na vyrovnanie a nakoniec sa nám predsa len podarilo streliť gól, keď sa v závere zápasu presadil striedajúci Breznanik. S Trebišovom sme sa tak rozišli po remíze 3:3 a získali sme aspoň bod.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas bol z našej strany úplne opačný, ako ten, ktorý sme odohrali v sobotu v Liptovskom Mikuláši. Do zápasu sme nevstúpili dobre. Hráčov sme upozorňovali na silné individuality súpera. Žiaľ, prvý gól nám strelil práve Kanu, ktorý je silný v nábehoch za obranu. Následne súper zvýšil z penalty na 2:0. Cez prestávku sme urobili dve zmeny a zmenili sme aj rozostavenie. Myslím si, že druhý polčas bol len o tom, či sa nám podarí streliť góly. V úvode polčasu sa nám podarilo vyrovnať a následne sme mohli ísť do vedenia. Zahodili sme množstvo šancí a navyše sme nepremenili ani pokutový kop. Súper dokázal z ničoho nič ísť do vedenia, no a potom to bol z našej strany festival zahodených šancí. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať vďaka Mišovi Breznanikovi v 90. minúte. V závere sme ešte mali šance strhnúť víťazstvo na našu stranu, no bohužiaľ sme ich nepremenili, a preto odchádzame z Trebišova len s bodom.“

FK Slavoj Trebišov: Repiský – Šimko, Ilinjo, Matta, Orság – Issa, Begala, Kanu, Kulich, Kovalčík (90. Katunský) – Vilkovský (74. Pálfi).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik (15. Chvátal/46. Špyrka), Pajer, Godál, Grešák (69. Breznanik) – Bakaľa, Grendel, Paraj – Galčík (70. Grešák), Pavúk (86. Bartoš), Gerebenits (46. Ďatko).

Domáci zápas s Púchovom objektívom I. Kardhordovej

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov 4:2 (1:0)

Góly: 39. Paraj, 50. Pavúk, 57. Godál, 86. Grendel – 74. Krčula, 83. Pilný.

Už tri dni po remíze s Trebišovom nastúpili futbalisti FK Železiarne Podbrezová v domácej Zelpo aréne na zápas 26. kola proti Púchovu. V 5. minúte prišla prvá veľká šanca, keď prudký priamy kop Galčíka vypadol z rúk hosťujúcemu brankárovi, no z následnej dorážky nemierili naši chlapci presne. V 10. minúte si na rohový kop najlepšie vyskočil Pavúk, jeho hlavička však nemierila medzi tri žrde. V 26. minúte sa v dobrej streleckej pozícií ocitol Paraj, jeho pokus ale hosťujúca obrana zablokovala. O tri minúty neskôr to z diaľky vyskúšal hosťujúci Rypák a jeho strela opečiatkovala spojnicu Ludhovej brány. V 37. minúte zahodili naši futbalisti obrovskú šancu, keď Pavúkovu hlavičku tečoval do brány Godál, no lopta skončila na tyči Strelčíkovej brány. O dve minúty neskôr to už našim chlapcom vyšlo, keď sa po rohovom kope presadil dôrazný Paraj – 1:0. Prvých 45 minút už nič vážnejšie neprinieslo a do kabín sme tak odchádzali s jednogólovým náskokom.

Úvod druhého polčasu vyšiel našim futbalistom výborne, keď už po piatich minútach druhého polčasu zvýšil naše vedenie Pavúk, ktorý na dvakrát prekonal hosťujúceho brankára. V 57. minúte sme už viedli o tri góly, keď sa po rohovom kope presadil Godál – 3:0. V 74. minúte sa prvýkrát v zápase presadili hostia, keď Krčula dokázal obísť Ludhu a potom už nemal problém znížiť na 3:1. V 83. minúte sa Púchovu podarilo streliť aj druhý gól. V pokutovom území sa najlepšie zorientoval Pilný a znížil na rozdiel jedného gólu – 3:2. V 86. minúte sme zahrávali priamy kop z hranice šestnástky, loptu si postavil Erik Grendel a krásnou strelou ponad múr zvýšil naše vedenie – 4:2. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo a naši chlapci si tak na svoje konto pripísali dôležité víťazstvo.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Do zápasu sme vstúpili dobre. Súpera sme prvých dvadsať minút do ničoho nepustili. Na druhej strane sme si vypracovali dve-tri vyložené šance, ktoré sme však nepremenili. Súper postupne hru vyrovnal, nastrelil aj konštrukciu brány. My sme potom hrozili najmä po štandardných situáciach. Dano Pavúk nastrelil žrď, ale našťastie Renému Parajovi sa podarilo skórovať. Cez polčas sme si povedali, že chceme hrať naďalej aktívne, útočne. Podarilo sa nám zvýšiť už na 3:0 a vyzeralo to tak, že to už v pokoji dohráme. Urobili sme však dve chyby, ktoré súper dokázal potrestať a zdramatizoval tak stretnutie. Našťastie Erik Grendel strelil krásny gól a potvrdil naše zaslúžené víťazstvo. Očakával som náročný zápas, pretože Púchov má solídne druholigové mužstvo, čo aj dnes potvrdil. Myslím si však, že kvalita bola na našej strane a zaslúžene sme získali veľmi dôležité tri body.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kukoľ, Godál, Pajer, Grešák- Ďatko (80. Gerebenits), Grendel (88. Bartoš), Paraj, Galčík, Špyrka – Pavúk (60. Breznanik).

MŠK Púchov: Strelčík (44. P. Pilný) – Lacko (67. Kopiš), Riška, Pavlovič (32. Pavlovič), Martinček – Varga, Štefanec (67. D. Pilný), Kapusniak – Krčula, Mráz (67. Loduha), Rypák.