V úvodnom prípravnom zápase sme podľahli Popradu

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 1:2 (0:1)

Góly: 81. Breznanik – 43. Gallovič, 56. Holiš (11 m).

Prvé prípravné stretnutie pred štartom sezóny 2018/19 sme odohrali na domácej pôde proti FK Poprad. Na oboch stranách bolo vidieť, že ide o prvý duel od skončenia predošlého ročníka a preto sme veľa šancí neregistrovali. V 23. minúte však strieľal tesne vedľa Viktor Mojžiš, vzápätí po rohovom kope zblízka Magda trafil súperovho brankára. Skóre sa prvýkrát menilo až v závere úvodného dejstva, kedy Dávid Gallovič využil zaváhanie v našej defenzíve – 1:0. Po desiatich minútach druhého polčasu fauloval náš nový obranca Bartoš vo vápne, Holiš penaltu premenil a zvýšil na 2:0.

Po premenenej penalte Holiša sme prehrávali už 0:2

Podbrezová sa snažila čosi vymýšľať, predfinálna fáza ale nevychádzala. Najbližšie ku gólu bol Wiezik, trafil však žrď a navyše bol v ofsajde. V 81. minúte ale po priamom kope dostal loptu na hranicu šestnástky Michal Breznaník a predviedol futbalovú parádu, keď z kroku prehodil gólmana súpera a od žrde nasmeroval krásnym oblúčikom loptu za čiaru. Odpovedať mohol Pajer, hlavičkoval však tesne vedľa. Rýchlo mohlo byť aj vyrovnané, no Wiezik hlavou po centri Breznaníka Mrozeka neprekonal a Mejri nedokázal doraziť. Prvý prípravný zápas sme prehrali 1:2.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Bartoš, Macuľa, Turňa Matúš, Tereščenko, Sedláček, Mojžiš V., Lepieš, Bernadina, Leško.

Striedali: Drobnjak, Fischer, Mojžiš A., Kopičár, Turňa Matej, Wiezik, Breznanik, Mejri, Viazanko.

FK Poprad: Mrozek – P. Maslo, Pajer, Hric, Kica, Kopúnek, Gallovič, Zekucia, Zošák, Greššák, Žurek.

Striedali: Knurovský, Kunzo, Horvát, Palša, Komilner, Medak, Urbanič, Jančo, Maťáš, Holiš.