V štyroch prípravných zápasoch štyri jednoznačné víťazstvá

Od začiatku roka 2021 odohrali naši futbalisti v rámci zimnej prípravy štyri zápasy, v ktorých si pripísali štyri víťazstvá. Trikrát sme dokázali zvíťaziť nad súpermi z Fortuna ligy a raz sme si poradili s druholigovým súperom. Postupne sme sa stretli so Senicou, Pohroním, Sereďou a Trebišovom. Celkové skóre našich hráčov v prvých štyroch zápasoch zimnej prípravy je zatiaľ 15:3.

13. januára

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (0:4)

Góly: 69. Turčák – 12. a 21. Gerebenits, 31. a 41. Galčík.

O víťazstve bolo prakticky rozhodnuté už po prvom polčase, kde naši futbalisti strelili štyri góly. V druhom polčase Senica zaznamenala aspoň jeden gól, čím upravila skóre zápasu na 1:4.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a po pekných kombináciách sme sa dostávali do šancí. Som veľmi rád, že prvý polčas sme boli aj efektívni. Druhý polčas sme prestriedali a aj hráči, ktorí prišli, ukázali svoju kvalitu napriek tomu, že sme už neskórovali. Samozrejme, víťazstvo ma teší, ale treba naďalej tvrdo pracovať a netreba toto víťazstvo preceňovať.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Paraj, Barbora – Chvátal, Bakaľa, Grendel, Galčík – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Breznanik, Kukoľ, Pribula, Gajan, Enzo Arevalo, Micovčák, Lupták.

16. januára

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie 4:1 (2:0)

Góly: 23. Godál, 45. Pavúk, 52. Kukoľ, 67. Galčík – 72. Fadera.

Radosť po jednom z gólov našich futbalistov v domácom zápase s PohronímAj v druhom zápase sme nad súperom z Fortuna ligy zvíťazili v pomere 4:1. Po prvom polčase sme viedli 2:0, no už na začiatku druhého dejstva pridal tretí gól Kukoľ a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V 67. minúte sa presadil aj Galčík a viedli sme už 4:0. O jediný gól Pohronia sa postaral v 72. Fadera, ktorý upravil na konečných 4:1.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že sme opäť hrali proti kvalitnému súperovi z Fortuna ligy. Prvých pätnásť minút mal súper viac z hry, no postupne sme sa dostali do hry a dokázali sme streliť dva góly. Defenzíva pracovala tak, ako mala a aj prechodová fáza bola na požadovanej úrovni. Vyšiel nám aj úvod do druhého polčasu, kde sme pridali tretí gól a následne aj štvrtý. Následne sme urobili pár striedaní a zápas sme už následne len dohrávali. Som rád, že sme vyhrali druhý zápas v príprave, ale ešte raz hovorím, že netreba tieto výsledky preceňovať. Naďalej treba tvrdo pracovať a verím, že v podobných výsledkoch budeme pokračovať aj naďalej.“

FK Železiarne Pobrezová: Rehák – Kováčik, Godál, Paraj, Barbora – Galčík, Bakaľa, Grendel, Chvátal – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Pribula, Breznanik, Luptak, Gajan, Kukoľ, Micovčák, Dlubáč.

20. januára

ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (1:3)

Góly: 42. Bušnja – 7. a 28. Gerebenits, 41. Galčík, 90. Enzo Arevalo.

Po dvoch víťazstvách nad FK Senica a FK Pohronie čakal na našich chlapcov ďalší súper z Fortuna ligy. Na umelej tráve v Senci sme nastúpili proti ŠKF Sereď. Úvod stretnutia vyšiel našim chlapcom výborne. Už v 4. minúte nás mohol poslať do vedenia Erik Grendel, no jeho pokutový kop zneškodnil domáci brankár Ezekiel. O tri minúty neskôr sme sa už však ujali vedenia, keď sa z vnútra pokutového územia presadil Roland Gerebenits – 0:1. V 28. minúte zvýšil naše vedenie opäť Gerebenits, keď sa zoči-voči Ezekielovi nemýlil – 0:2. O najkrajší moment zápasu sa postaral v 41. minúte Galčík, ktorý napriahol spoza šestnástky a jeho krásna krížna strela skončila až za chrbtom domáceho brankára – 0:3. O minútu neskôr domáci znížili, keď pokus o kľučku brankára Ludhu vystihol domáci Bušnja a nemal už problém dopraviť loptu do siete – 1:3. Na konečných 1:4 pre našich chlapcov upravil v 90. minúte Enzo Arevalo, ktorý zužitkoval výborné priťuknutie hlavou od Godála a zaknihoval tak naše tretie víťazstvo v príprave.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Paraj, Kukoľ – Chvátal, Bakaľa, Grendel, Galčík – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Breznanik, Pribula, Enzo Arevalo, Gajan, Natchkebia, Barbora, Ďatko, Micovčák.

22. januára

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 3:0 (0:0)

Góly: 73. Breznanik, 80. Kuhajdik, 90. Lupták.

S viacerými mladíkmi v zostave sme zaknihovali aj štvrté víťazstvo v príprave, tentokrát nad druholigovým mužstvom Slavoj Trebišov. Všetky tri góly padli až v záverečných dvadsiatich minútach zápasu.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Som rád, že sme zvládli ďalší prípravný zápas. V zápase dostali priestor hráči zo širšieho kádra a aj mladí dorastenci. Hráči, ktorí boli na ihrisku, ukázali svoju kvalitu a podali veľmi dobré výkony. Som rád, že sa nám podarilo streliť tri góly. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. Treba však naďalej tvrdo pracovať.“

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Chvátal, Bakaľa, Lichner, Barbora – Pribula, Šulák, Gajan, Enzo Arevalo – Lupták, Natchkebia. Striedali: Breznanik, Straka, Varga, Kuhajdík, Micovčák, Belko, Špyrka, Dlubáč.