V Senici nám to nevyšlo, doma proti Nitre áno

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly: 38. Castaňeda.

Po domácom víťazstve 3:1 sme sa opäť predstavili proti Senici, tentoraz na pôde súpera. Výhru zo Zelpo Areny sme síce chceli potvrdiť, avšak prvú šancu stretnutia mal domáci Castaňeda, vynikajúco zasiahol Martin Kuciak. Z našej strany odpovedal Bernadina, hlavička z dobrej pozície prišla z ofsajdu. Senica mala viac z hry, aktivitu korunoval v 38. minúte Frank Castaňeda. Jeho druhá šanca skončila strelou spred šestnástky k žrdi, Kuciak nedokázal zasiahnuť (1:0). Rovnaký futbalista zakončoval aj do tretice, lobom o dve minúty neskôr minul priestor medzi konštrukciou brány. Juhoameričania diktovali tempo hry aj naďalej. Ešte do polčasu našiel Cuadros Chácona, ten sa netrafil. V druhom dejstve zaujala obrovská príležitosť ukrajinského legionára Tereščenka, ten zakončoval do konštrukcie brány. Stopercentnú istotu záchrany, ku ktorej nám stačil jeden bod, sme si po nešťastnej prehre ešte nezabezpečili.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:Do Senice sme prišli s cieľom bodovať, chceli sme si tu svojím spôsobom pripraviť pôdu, aby sme definitívu potvrdili a vyhli sa matematicky miestu, čo sa týka baráže. S tým sme nastupovali, ale ukázalo sa, že zranenia a mnoho absencií, ktoré máme, boli rozhodujúce. Chlapi, ktorí dostali šancu, sa snažili, urobili všetko, ale, žiaľ, nedokázali sme nadviazať na domáci zápas. Preto je výsledok z nášho pohľadu nepriaznivý. Na druhej strane, nastúpili aj chlapci, ktorí sú vekom ešte dorastenci, dostali veľmi dobrú školu, aby vedeli, koľko ešte musia pracovať, aby z nich boli dobrí futbalisti. Domácim gratulujem k víťazstvu.“

FK Senica: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Herrera (90+2. Podhorin), Richtárech, Krč (76. Vaščák), Brašeň – Castaňeda, Cuadros, Chacón (82. Medveděv).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda (46. Mikuš, 74. Lepieš), Krivák, Djordjevič, Viazanko – Turňa – Bernadina, Sedláček, Tereščenko, Mejri (60. Jedinák) – Więzik.

Radosť po góle futbalistov FK Železiarne Podbrezová
Víťazstvom proti Nitre sme si vybojovali záchranu. Foto: I. Kardhordová

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:0 (0:0)

Góly: 87. Njire.

Predposledný domáci zápas Podbrezovej v tejto sezóne začal opatrne z oboch strán. Na prvý náznak príležitosti sme čakali až do 26. minúty, kedy po dlhom a presnom vykopnutí Hrošša strieľal z otočky do bočnej siete Militosjan. Následne pri rozohrávke zaváhal Krivák, Vestenický to však nevyužil. V 34. minúte sa krásne vyhol trom hráčom na malom priestore Leško, posunul na Bernadinu, ktorý mieril do rohu brány presne, no málo razantne, čo Hroššovi uľahčilo situáciu. V dobrej pozícii bol aj Tereščenko, jeho hlavička išla do stredu priamo na brankára Nitry. Tomáš Vestenický v 40. minúte trafil spred malého vápna Kuciaka. Z domácej strany z diaľky strieľali zaujímavo ešte Sedláček a znova Bernadina, oba pokusy išli vedľa. Druhý polčas otvorila technická strela Tereščenka do Hrošša, nasledoval pokus z voleja od Dávida Leška, ktorý ostal na chvíľu zabudnutý v šestnástke protivníka, záložník však vystrelil vedľa. V 68. minúte chcel z priameho kopu takmer od bránkovej čiary nachytať Kuciaka Tomáš Kóňa, brvno tesne prestrelil. Vzápätí sa neujal center Bernadinu, voľný Leško ako keby nečakal, že lopta prejde až k nemu a nezasiahol ju. Veľkú príležitosť mal Kotrík, spred malého vápna poslal pokus vysoko nad. Najdôležitejšie veci sa však diali v závere. V 85. minúte pálil poriadne prudko k žrdi Bernadina, Hroššo vyrazil na roh. Z toho hlavičkoval Djordjevič iba niekoľko centimetrov vedľa, no v 87. minúte sa už Podbrezová tešila, pretože Viazanko potiahol loptu k šestnástke, prihral do druhej vlny a Stjepo Njire trafil z prvej presne (1:0). Týmto víťazstvom sme si vybojovali záchranu.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Nie som vyznávač štatistík, ale naše zápasy s Nitrou sú o jednom góle, kto ho dá, vyhrá. Obe mužstvá majú podobný štýl, jeden proti druhému sa ťažko presadzuje. Dnes sme boli šťastnejší my, dokázali sme jednu tutovicu využiť, preto sa radujeme, že tú sériu na jar sa nám darí ťahať. Je to pre nás vzpruha, po ťažkom období prichádza kúsok svetla. S prvým polčasom sme boli viac spokojní ako s druhým, v druhom bola aktívnejšia Nitra. Niektoré situácie sme neriešili štandardne a vzhľadom na to sa súper dostával do dobrých príležitostí. Dnes to bolo o jednom góle, preto sme veľmi radi, že padla definitíva našej záchrany aj matematicky.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Baéz, Sedláček (90. Breznaník) – Bernadina, Tereščenko (57. Njire), Leško – Więzik (72. Lepieš).

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Niba, Križan, Fabiš – Kóňa, Macho, A. Fábry (82. Charizopulos) – Militosjan (63. Valenta), Vestenický, Kotrík (74. M. Fábry).