V prvom zápase jarnej časti sme bodovali naplno

Z dôvodu výskytu viacerých nakazených hráčov vírusom COVID-19 v mužstve KFC Komárno bol zápas 16. kola druhej futbalovej ligy medzi KFC Komárno a FK Železiarne Podbrezová odložený na neskorší termín – 10. marca. Železiari v náhradnom programe odohrali prípravný zápas proti AS Trenčín. Stretnutie sa uskutočnilo 12. februára v Trenčíne. O týždeň neskôr, 20. februára, sme už odohrali súťažný ligový zápas. V domácom prostredí, na umelej tráve na Skalici, hostili naši futbalisti mužstvo FC Petržalka.

Naši futbalisti tesne pred zápasom s Petržalkou. Foto: Ľ. Lacuška

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

Góly: 80. Ghali – 89. Micovčák.

V zápase nepadol gól celých osemdesiat minút. Až potom sa presadili domáci zásluhou Ghaliho. Naši futbalisti sa však nevzdali a v závere zápasu vyrovnali, keď gól na konečných 1:1 strelil Micovčák.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Odohrali sme opäť dobrý zápas. Vytvorili sme si viac gólových šancí, no premenili sme len jednu. Súpera sme pustili v druhom polčase do vyloženej šance, ktorú dokázal premeniť. Som však spokojný s výkonom, organizáciou hry a aj nasadením hráčov.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Paraj, Kukoľ – Chvátal, Bakaľa, Grendel, Galčík – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Micovčák, Breznanik, Grešák, Bartoš.

AS Trenčín: Bergesen – Mazanovsky, Pires, Ramón, Kohút – Lavrinčík, Kmeť, Rahim – Ligeon, Amoah, Ghali. Striedali: Gajdoš, Tomik.

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:1 (2:0)

Góly: 29. Galčík, 43. Pavúk – 63. Gašparovič.

Do zápasu lepšie vstúpili naši chlapci. Za svoju aktivitu boli odmenení aj úvodným gólom, keď sa v 29. minúte presadil presnou strelou z hranice šestnástky Galčík. Rovnaký hráč bol aj pri druhom našom góle, keď po jeho centri do pokutového územia skóroval Pavúk. Do šatní sme tak šli s dvojgólovým vedením.

Po zmene strán náš súper znížil v 63. minúte zásluhou Gašparoviča. Kapitán Petržalky síce z pokutového kopu neprekonal nášho brankára Ludhu, no z následnej dorážky sa nemýlil. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo a tak si naši futbalisti v úvodnom stretnutí jarnej časti pripísali plný bodový zisk.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Zápas sme začali veľmi dobre. Hrali sme aktívne a vypracovali sme si šance, ktoré sme však v úvode nevyužili. Následne dal Roland Galčík krásny gól, ktorým sme sa ujali vedenia. V závere polčasu sme pridali druhý gól, jasne sme dominovali a súpera sme do ničoho nepustili. Vedeli sme však, že výsledok 2:0 je zradný. Súper otvoril viac hru a nám sa otvárali priestory na rýchle brejky. Rolo Galčík mal čistú šancu zvýšiť na 3:0, no nepremenil ju a súper dokázal znížiť. Následne vsadil všetko na jednu kartu, no my sme veľmi radi, že sa nám to podarilo ustáť a získali sme tri body.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Godál, Kukoľ – Galčík, Bakaľa, Gerebenits, Chvátal (33. Grešák, 70. Ďatko) – Pavúk, Gerebenits (87. Bartoš).

FC Petržalka: Shevchuk – Mihálek, Farkaš, Filipiak (78. Mihál), Trajkovski – Horváth (78. Oscar), Obročník, Huba (57. Sliacky), Gašparovič, Gembický (46. Dopater) – Vondryska (46. Hurný).