V populárnej ankete ocenení aj naši biatlonisti

Ocenení podbrezovskí biatlonisti s trénerom Petrom Kazárom. Foto: FB

Dňa 26. apríla sa v Banskej Bystrici uskutočnilo vyhodnotenie ankety Kráľ biatlonovej stopy. Na tradičnom podujatí okrem celkového víťaza oceňovali aj ďalšie výborné výsledky a úspechy slovenských biatlonistov počas nedávno skončenej sezóny.

Za Kráľovnú biatlonovej stopy sezóny 2021/2022 vyhlásili Paulínu Fialkovú. Najlepší medzi mládežníkmi bol kadet Jakub Borguľa. Ocenenia si prevzali aj piati podbrezovskí biatlonisti.

Celkový letný rebríček v kategórii starších dorastencov vyhral Sebastián Ilavský. Víťazstvo za leto aj zimu si vybojovala medzi staršími dorastenkami Tamara Molentová. V juniorskej kategórii bola počas letnej sezóny najlepšia Ema Kapustová. Ocenenie za mimoriadne výsledky počas uplynulej sezóny si odniesli aj sestry Remeňové. Zuzana si ho zaslúžila za 5. miesto v šprinte na juniorských majstrovstvách Európy v Pokljuke a Mária za 6. miesto vo vytrvalostných pretekoch na rovnakom podujatí.

Ceny odovzdával Peter Kazár, tréner a viceprezident Slovenského zväzu biatlonu, ktorý je zároveň hlavným trénerom Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová.