V nadstavbovej časti sme zaznamenali dve remízy

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (0:0)

Góly: 90+1. Prikryl, 90+2. Laksik – 62. Paraj, 66. Krčula.

Prvé nadstavbové kolo druhej futbalovej ligy odohrali naši futbalisti na štadióne vo Zvolene, kde nás hostila MFK Dukla Banská Bystrica. Prvá vážna šanca prišla už v 11. minúte. Po výborne zahratom rohovom kope domáceho Polievku z vnútra pokutového územia hlavičkoval Nosko, výborne však zasiahol Ludha. V 18. minúte opäť pohrozili domáci z rohového kopu. Výborne zahraný rohový kop Polievku výborne zneškodnil Ludha. V 21. minúte prvýkrát pohrozili naši chlapci. Spoza šestnástky to vyskúšal Špyrka, domáci brankár jeho pokus zneškodnil. V 30. minúte mali domáci obrovskú šancu, no proti Vaščákovi fantasticky zasiahol Ludha. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo a do kabín tak mužstvá odchádzali za bezgólového stavu.

Po zmene strán prišla prvá šanca až v 60. minúte, no Galčíkova strela skončila na brvne domácej brány. O minútu neskôr sa už ale naši chlapci radovali z gólu. Výborne zahraný rohový kop Špyrku zakončil k ľavej žrdi kapitán Paraj – 0:1. V 66. minúte železiari zvýšili už na 0:2. Výbornú individuálnu akciu ešte Pavúk nezakončil gólom, no jeho strelu Nôta vyrazil len na nohu Krčulu a ten svojím prvým gólom v podbrezovských farbách zvýšil stav stretnutia. V 90. minúte ešte pohrozili domáci, opäť bol však proti vynikajúci Ludha. V 91. minúte však domáci znížili na 1:2, keď sa po rohovom kope presadil z dorážky Prikryl. O minútu neskôr domáci vyrovnali, keď sa z piatich metrov presadil Laksík a jeho gól dal bodku za stretnutím. Naši chlapci neudržali výborne rozohraný zápas, keď ešte v 90. minúte viedli 0:2. Bystričania dvoma gólmi v rozmedzí dvoch minút vyrovnali. Stredoslovenské derby, ktoré na štadióne sledovalo 500 divákov, sa tak skončilo remízou 2:2.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Z našej strany z výsledkového hľadiska nešťastný zápas. Nezvládli sme záver. Zbytočne sme sa nechali zatlačiť súperom. Súper mal veľa nakopávaných lôpt a štandardných situácií. Škoda, že sme po zisku loptu ju viac nepodržali. Dovolím si tvrdiť, že po hernej stránke sme boli po väčšinu času lepším mužstvom. Máme na čom stavať , v mužstve je veľký potenciál. Takéto zápasy nám musia slúžiť ako ponaučenie.“

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Nosko, Vaščak (52. Dolný), Starší, Laksik, Snitka (75. Vujošević), Polievka, Prikryl, Migaľa, Savić (75. Tóth), Willwéber.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Bartoš, Ďatko, Pastorek (62. Pribula), Paraj, Krčula, Chvátal, Špyrka (75. Bakaľa), Galčík (75. Szetei), Zachara (58. Pavúk).

S Dubnicou sme prehrávali, no dokázali sme vyrovnať a získať bod. Foto: I. Kardhordová

FK Železiarne Podbrezová – FK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:0)

Góly: 81. Pavúk – 68. Jakúbek.

Druhé kolo nadstavby sme odohrali na domácom trávniku v Zelpo aréne. V 3. minúte prišla prvá strela na našu bránu, no so slabým pokusom Kuzmu nemal Rehák najmenšie starosti. V 21. minúte sa cez troch hráčov preštrikoval Galčík, no v poslednej sekunde mu v strele zabránil hosťujúci obranca Štefánek. V 25. minúte mali hostia prvú vážnejšiu šancu zápasu. Dlhé autové vhadzovanie Čurika sa dostalo až na nohu Dávidíka, ktorý z vnútra pokutového územia mieril vedľa. V 28. minúte mali Dubničania ďalšiu skvelú príležitosť, výborne rozohraná štandardná situácia od Plevu skončila až na pravej žrdi Rehákovej brány. V 30.minúte prišla prvá vážnejšia šanca našich chlapcov, prudký center Krčulu vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 35. minúte to z priameho kopu skúšal Galčík, s jeho pokusom ale Digaňa nemal najmenšie starosti. V 43. minúte sa v pokutovom území dostala lopta ku Krčulovi, no tomu strela ľavou noho nevyšla. V 44. minúte sa krásnou ďalekonosnou strelou blysol Galčík, jeho pokus ale výborným zákrokom vyrazil na roh Digaňa. Galčíkova strela dala bodku za prvým polčasom, ktorý sa skončil bezgólovou remízou.

Brankár Rehák podal v zápase s Dubnicou spoľahlivý výkon. Foto: I. KardhordováPo zmene strán mali hneď úvodnú šancu hostia. Rohový kop Plevu zakončil nad bránu Kuzma. V 58.minúte po nedorozumení našej obrany sa k lopte pred Rehákom dostal Dávidík, trafil však len rukavice nášho brankára. V 68. minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď sa krásnou ďalekonosnou strelou presadil hosťujúci Jakúbek – 0:1. V 74. minúte to z diaľky znova skúšal Galčík, hosťujúci brankár sa však opäť vyznamenal. V 81. minúte železiari vyrovnali, keď sa po výborne zahratom priamom kope Pribulu hlavou presadil Daniel Pavúk – 1:1. V závere zápasu sa už nič vážnejšie neudialo a tak si naši chlapci pripísali na svoje konto druhú remízu v skupine o postup do Fortuna ligy.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že z našej strany zápas nemal také tempo, ako ten predchádzajúci s Bystricou. Predsa len sme trénovali cez týždeň a tí chlapci možno mohli byť troška unavení. Chýbalo mi v zápase väčšie nasadenie a chcenie ísť do rizikovejších situácií. Neriešime výsledok, ale od našich hráčov by som čakal viac hry 1na1. Myslím si však, že nám slúži ku cti, že sme to ani za stavu 0:1 nezabalili. Dokázali sme nakoniec vyrovnať a remízu považujem za spravodlivú.“

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Kováčik, Bartoš, Pajer, Chvátal, Galčík, Ďatko, Paraj (66. Pastorek), Krčula, Špyrka (46. Pribula), Zachara (68. Pavúk).

FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Štefánek, Švec, Václav, Pleva, Dávidík, Kuzma, Jakúbek (76. Bílovský), Vaculík, Čurik (72. Janco), Janček.