Po penaltovej dráme sme skončili v osemfinále Slovnaft Cup-u

V lige víťazstvo nad Popradom a remíza s Liptovským Mikulášom

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)
Penaltový rozstrel 6:5

Góly: 26. Iľko – 87. Breznanik.

Dňa 7. apríla sme na neutrálnom ihrisku v Topoľčanoch nastúpili na zápas osemfinále Slovnaft Cup-u proti Žiline. V 22. minúte prišla prvá vážnejšia šanca stretnutia. Z diaľky sa do lopty oprel Špyrka a jeho strela skončila až na brvne Belkovej brány. V 26. minúte otvorili skóre stretnutia Žilinčania, keď chybu nášho brankára Reháka potrestal Iľko – 1:0. V 35. minúte sa ocitol vo vnútri pokutového územia v dobrej pozícií Grendel, jeho strele však chýbala presnosť. O minútu neskôr spálil vynikajúcu šancu Gerebenits, keď jeho strelu do protipohybu výborne zneškodnil žilinský brankár Belko. Po prvom polčase sme tak so Žilinou prehrávali 0:1.

Aj druhý polčas sme začali aktívne. V 52. minúte to skúšal z hranice šestnástky Ďatko, jeho strela však mierila len do stredu brány. V 69. minúte pohrozili po rohovom kope Žilinčania, no Rehák bol pozorný a so strelou do stredu brány nemal najmenšie problémy. V 87. minúte sme sa konečne dočkali gólu, keď sa k odrazenej lopte dostal striedajúci Breznanik a ľavačkou nechytaľne vyrovnal. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo, a tak o postupujúcom musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. V ňom až deväťkrát dokázali brankári vychytať penaltových exekútorov, no bohužiaľ pre nás v desiatej sérii rozstrelu nepremenil pokutový kop Urgela. Naši chlapci tak po vynikajúcom výkone skončili s tohtoročnou edíciou Slovnaft Cup-u.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Odohrali sme výborný zápas. Myslím si, že sme boli celý zápas lepším mužstvom. V prvom polčase súper otvoril skóre, no my sme si vypracovali v prvom, ale aj v druhom polčase dostatok šancí. Podarilo sa nám vyrovnať a mužstvo ukázalo veľký charakter. Penaltový rozstrel je vždy veľká lotéria. Mali sme tam dvakrát šancu rozhodnúť, no nepodarilo sa nám to. Máme mladé mužstvo a aj takéto momenty potrebujú hráči zažiť. Samozrejme, chceli sme postúpiť, no dnes mal viac šťastia súper. Na mojich hráčov som však za dnešný výkon veľmi hrdý.“

MŠK Žilina: Belko – Rusnák, Minarik (72. Kopas), Nemčík, Javorček – Slebodník (72. Fazlagič), Myslovič, Bichakhchyan (62. Bernat) – Goljan (62. Ďuriš), Jibril, Iľko (80. Sluka).

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Kováčik (46. Chvátal), Bartoš (82. Urgela), Pajer, Barbora (72. Breznanik) – Špyrka (46. Ďatko), Bakaľa, Grendel (72. Paraj), Grešák – Skiba, Gerebenits.

Domáci zápas s Popradom objektívom A. Nociarovej

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 4:0 (3:0)

Góly: 16., 41. a 48. Pavúk, 27. Kukoľ.

Len tri dni po osemfinále Slovnaft Cup-u sme v 24. kole nastúpili doma proti Popradu. V 11. minúte našiel Erik Grendel centrom Grešáka, no ten nemieril presne. V 16. minúte otvorili naši futbalisti skóre stretnutia, keď presný center Kováčika zužitkoval Pavúk – 1:0. V 20. minúte sme už mohli vyhrávať o dva góly, no z hranice šestnástky mieril ponad hosťujúcu bránu Kováčik. O minútu neskôr sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Kukoľ, no jeho pokus bol nepresný. V 27. minúte predviedol výbornú individuálnu akciu Kukoľ a poslal naše mužstvo už do dvojgólového vedenia. V 36. minúte prišla naša ďalšia veľká šanca, Galčík však vo výbornej pozícii mieril vedľa Pohoryliakovej brány. V 40. minúte to opäť skúšal aktívny Galčík, jeho strele však chýbala razancia. O minútu neskôr pridali naši chlapci tretí gól, keď si center Pavúka zrazil do vlastnej siete hosťujúci brankár. V 44. minúte sme sa mohli radovať opäť, Pavúkova strela však opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. Prvý polčas tak zvládli naši futbalisti veľmi dobre a do šatne sme odchádzali s trojgólovým vedením.

Daniel Pavúk sa na víťazstve nad Popradom podieľal tromi gólmi. Foto: A. NociarováÚvod druhého polčasu nám vyšiel výborne, keď bol na konci kombinačnej akcie Daniel Pavúk – 4:0. V 62. minúte mohol zvýšiť už na 5:0 striedajúci Skiba, no jeho pokus výborne zlikvidoval popradský brankár. Vzápätí sa vo veľmi dobrej príležitosti ocitol Kováčik, ktorý našiel ešte Galčíka a jeho gólovú strelu zblokovala domáca obrana na roh. V 69. minúte sa ocitol v ďalšej šanci výborne hrajúci Kováčik, jeho strelu ale brankár hostí opäť vyrazil na roh. Z následného rohového kopu sa lopta odrazila ku Kováčikovi a jeho strele chýbali centimetre. V 82. minúte to z diaľky vyskúšal striedajúci Breznanik, no jeho strelu kryl hosťujúci brankár. O dve minúty neskôr prišla prvá šanca hostí, keď Dominik Maliňák obišiel Ludhu, no v ťažkej pozícii nedokázal loptu usmerniť do brány. Do konca stretnutia sa už nič vážnejšie neudialo, s Popradom sme sa tak rozišli po jednoznačnom víťazstve 4:0.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Celý zápas sme boli lepším a dominantnejším mužstvom. Strelili sme štyri góly a veľa ďalších šancí sa nám nepodarilo využiť. Tento zápas sme chceli pohodlne zvládnuť, čo sa nám aj podarilo. Hra spĺňala požadované kritéria, mrzieť nás môžu nevyužité šance.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál (75. Gerebenits), Pajer, Grešák (75. Breznanik) – Kukoľ (58. Chvátal), Bakaľa, Pajer, Grendel (58. Špyrka), Galčík – Pavúk (58. Skiba).

FK Poprad: Pohoryliak – Maliňák, Kuc (46. Rokyta), Šarišský, Kočik – Jurčišin (46. Vasiľ), Maliňák, Slivka (75. Rumanský) – Arthur (75. Kathon), Kuba, Zummer (46. Nagy).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1)

Góly: 88. Laura – 28. Galčík.

Týždeň po zápase s Popradom náš čakalo dôležité stretnutie proti Liptovskému Mikulášu. Do šlágra 25. kola druhej futbalovej ligy vstúpili aktívnejšie naši chlapci. Hneď v úvodnej minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Chvátal, jeho strele však chýbala razancia. Vzápätí sa vo veľmi dobrej šanci ocitol Galčík, no nemieril presne. V 9. minúte to opäť vyskúšal Galčík, tentokrát už mieril presne, no s jeho strelou nemal domáci brankár veľa práce. V 17. minúte to do tretice skúšal Galčík, proti bol však opäť Luksch. V 24. minúte sme boli blízko k prvému gólu, keď strela Grendela opečiatkovala brvno Lukschovej brány. V 29. minúte to už konečne vyšlo nášmu najlepšiemu strelcovi Galčíkovi, keď sa postavil k realizácii priameho kopu a krásnou strelou poslal naše mužstvo do vedenia – 0:1. V prvom polčase sa už nič vážnejšie neudialo, do šatne sme tak šli s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti. V 56. minúte to skúšali hráči Liptovského Mikuláša spoza pokutového územia, no domáci hráč mieril vysoko nad našu bránu. V 60. minúte sa do pokutového územia predral domáci kapitán Bartoš, prihrávkou našiel Lauru, no naša obrana si dokázala s jeho strelou poradiť. V 65. minúte sme prvýkrát vážnejšie pohrozili v druhom polčase aj my, keď to z uhla vyskúšal Chvátal, ale Luksch jeho pokus vyrazil na roh. V 80. minúte, po druhej žltej a následne červenej karte, skončil v zápase náš obranca Kukoľ. Zápas sme tak dohrávali v početnej nevýhode. V 88. minúte sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa z vnútra pokutového územia presadil hlavou Laura – 1:1. Domáci futbalisti tak využili výhodu o jedného hráča a v závere dokázali vyrovnať. Naši chlapci si tak v šlágri 25. kola pripísali na svoje konto bod za remízu 1:1.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Z našej strany bol prvý polčas veľmi dobrý. Nastrelili sme brvno, neskôr sa nám podarilo streliť gól a za celý prvý polčas sme súpera do ničoho nepustili. Naopak, my sme si vypracovali ďalších pár šanci. V druhom polčase však súper zlepšil svoj výkon a v závere stretnutia dokázal vyrovnať.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Kotora, Václavík (46. Staš), Krčík – Bartoš, Kim (46. Laura), Gerát – Kačerík, Andrič, Voško.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Godál, Kukoľ – Bakaľa, Grendel (86. Špyrka), Paraj – Galčík (70. Grešák), Pavúk (60. Skiba), Chvátal.