V jarnej časti sme zatiaľ nestratili ani bod

ŠK Slovan Bratislava „B“ – FK Železiarne Podbrezová 0:3 (0:0)

Góly: 46. a 85. Galčík, 90. Paraj.

V 18. kole sme cestovali do Bratislavy, kde nás hostilo „béčko“ Slovana. Naši futbalisti boli v zápase papierovým favoritom, no vedeli, že ich nebude čakať ľahký zápas.

To sa aj potvrdilo, keď v prvom polčase gól nepadol a mužstvá šli do šatní za nerozhodného stavu. Hneď po zmene strán sa však presadil náš najlepší strelec Roland Galčík. Napriek jednogólovému vedeniu sme v útočení nepoľavili, no dlho sa nám nedarilo pridať aj druhý poisťovací gól. Až v záverečných minútach sa to opäť podarilo Galčíkovi a na konečných 3:0 z nášho pohľadu upravil René Paraj.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Začiatok stretnutia bol z oboch strán trochu rozháraný. Približne od dvadsiatej minúty sme v zápase začali viac dominovať, čo malo vplyv na ďalší vývoj duelu. Dostávali sme sa do nebezpečných priestorov pred bránkou súpera a vytvárali si viac šancí na zakončenie. Do druhého polčasu sme vstúpili rýchlym gólom. Následne sme si vypracovali veľké množstvo príležitostí na zmenu skóre, no nedokázali sme premeniť ani jednu z nich. Kľud na naše kopačky priniesli dva presné zásahy v závere stretnutia. Som rád, že sa nám podarilo streliť tri góly a pripísať si tak dôležité body do tabuľky.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Godál, Barbora – Kukoľ (90. Bartoš), Bakaľa, Grendel (90. Grešák), Galčík (90. Špyrka) – Pavúk (76. Breznanik), Gerebenits (59. Ďatko).

ŠK Slovan Bratislava „B“: Rybár – Čech, Lacko, Molčan, Valentín (90. Majling) – Schlossár (61. Giesser), Rigo, Habodasz, Rosenberger (81. Čongrády) – Čerepkai, Matoš (61. Sečanský).

Domáci zápas s Dubnicou nad Váhom objektívom I. Kardhordovej

FK Železiarne Podbrezová – FK Dubnica nad Váhom 3:0 (2:0)

Góly: 7. Godál, 39. Gerebenits, 80. Grešák.

V 19. kole sme v domácom prostredí, na umelej tráve v Skalici, privítali Dubnicu nad Váhom. Dubnici sme mali čo oplácať, keďže v prvom vzájomnom zápase 2. ligy aktuálneho ročníka sme na ich ihrisku iba remizovali 0:0. Doma sme chceli spraviť všetko pre zisk troch bodov.

Od začiatku sme sa do stretnutia pustili naplno a presunuli sme hru výhradne na polovicu súpera. V 7. minúte sme zahrávali náš prvý rohový kop, na ktorý si najlepšie vyskočil Godál a gólom na 1:0 potvrdil svoje kvality vo vzdušných súbojoch. Dubnica sa nechcela len tak vzdať, snažila sa útočiť a vyrovnávala prevahu v strede poľa. To bolo však jediné vyrovnanie Dubnice v tomto zápase. V 39. minúte sa Gerebenits dobre zorientoval a zvýšil na 2:0. Ukázalo sa, že od tohto momentu naši futbalisti dominovali a kontrolovali celý priebeh hry. V tomto duchu sa niesla aj druhá polovica stretnutia. Naši chlapci si vytvárali čoraz viac šancí, no skórovať sa im podarilo až v 80. minúte, keď sa presadil striedajúci Grešák. Do konca zápasu sa už nič zásadné neudialo a naši futbalisti si tak pripísali ďalšie víťazstvo o tri góly. V tabuľke sme aktuálne na treťom mieste.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Aj napriek výsledku si myslím, že to nebol vôbec ľahký zápas. Chlapci zabojovali a podarilo sa nám streliť veľmi rýchlo dva pekné góly. Súpera sme počas celého zápasu nepustili do žiadnej vyloženej šance a naopak, nám sa ľahko dostávalo cez obranu súpera. Okrem tretieho gólu Grešáka sme mali minimálne štyri vyložené príležitosti na skórovanie. Víťazstvo bolo zaslúžené, čo nás veľmi teší.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Godál (86. Pajer), Barbora – Kukoľ, Bakaľa, Grendel (28. Grešák), Galčík (86. Lupták) – Ďatko (86. Skiba), Gerebenits (78. Breznanik).

FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Kuzma, Čurik, Bilovský, Rešetka, Pleva (77. Martinek), Petráš, Knižka (77. Majkút), Párkaň (46. Cyprian), Švec, Vaculík (46. Nomilner).