V dvoch domácich zápasoch sme si pripísali jeden bod

FK Železiarne Podbrezová – ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:1)

Góly: 13. Obročník – 17. Ulrich.

Michal Obročník – strelec nášho jediného gólu proti Seredi. Foto: I. Kardhorodová
Michal Obročník – strelec nášho jediného gólu proti Seredi

Sedemnáste kolo Fortuna ligy bolo na programe v prvý decembrový deň. Futbalisti Podbrezovej v ňom nastúpili na domácom trávniku proti Seredi. Obe mužstvá vstúpili do zápasu vo vysokom tempe a už v 10. minúte sa po získaní lopty od Obročníka k zakončeniu dostal Breznanik, no jeho zblokovaná strela skončila nad bránou Penksu. O dve minúty neskôr sme sa už radovali, keď Obročník spoza šestnástky neváhal vystreliť a jeho tečovaná strela prešla do brány Penksu. V 17. minúte hostia vyrovnali, po rohovom kope zblízka doťukol hlavou loptu do našej siete Ulrich. V 23. minúte po Leškovom výbornom centri z pravej strany zakončoval Bernadina, no jeho pokus zastavilo brvno. Druhý polčas sme sa snažili strhnúť skóre na svoju stranu, no obrovské šance Bernadinu, hlavička stopéra Podstaveka a v závere tutovky Breznanika gólom neskočili.

Gergely Geri, tréner Podbrezovej: „Diváci mohli vidieť futbal v slušnom tempe, boli tam aj emócie z našej strany. Len jedno by som hráčom vyčítal, a to nepremieňanie šancí. Mali sme dosť streleckých pokusov, súpera sme prestrieľali, čo bol výsledok našej aktívnej hry. Hráči pochopili, čo sme od nich chceli, k zápasu vynikajúco pristúpili, a ak takto budú pracovať, výsledky sa dostavia a v tabuľke pôjdeme vyššie. Moju premiéru na lavičke som znášal dosť emotívne, no počas zápasu som to až tak nevnímal.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Bartoš, Podstavek, Mojžiš – Viazanko, Obročník, Mikuš (77. Magda) – Leško, Bernadina, Breznanik.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Michalík, Hučko, Baez, Ulrich (75. Mečiar) – Richnák (58. Mba), Morong, Pankarićan (65. Bilas), Menich – Ventúra, Sus.

So Sereďou sme viedli 1:0 a boli sme na ihrisku lepším tímom, nakoniec sme sa museli uspokojiť s bodom za remízu. Foto: I. Kardhordová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 90. Vaščák.

Posledný zápas v aktuálnom kalendárnom roku sme odohrali na domácej pôde, keď sme v 18. kole Fortuna ligy privítali MFK Zemplín Michalovce. Na výborne pripravenej hracej ploche sa v prvom polčase odohrával opatrný súboj a šance na zmenu výsledku sa rodili len sporadicky. V 19. minúte Breznanik posunul loptu na Mikuša, ale jeho pokus skončil len ziskom rohu. Bartoš následne hlavičkoval nad bránu. V 39. minúte sa dokázal pred brankárom hostí presadiť dôrazný Bernadina, no jeho gól pre predchádzajúci faul neplatil. V úvode druhého polčasu Vaščák poslal z hranice šestnástky prudkú strelu do rohu brány, no Kuciak predviedol výborný zákrok. Podobne aj v 51. minúte po zakončení Vaščáka vyrazil náš brankár loptu na roh. Železiari si vytvorili následne tlak i šance, skórovať sa im, žiaľ, nepodarilo. V úplnom závere zápasu brankár Kuciak trafil pri odkope pred sebou Vaščáka a náš bývalý hráč šťastne hosťom zabezpečil víťazstvo.

Gergely Geri, tréner Podbrezovej: „Bol to naozaj skôr bojovný zápas, chceli sme eliminovať silné stránky súpera, vedeli sme, že je rozbehnutý, má rýchly prechod, technických hráčov. My sme neboli takí živí, dôrazní, agresívni smerom dopredu. Prvý polčas sme sa len hľadali, druhý začal súper lepšie a Kuciak chytil dve šance. V závere sme sa nadýchli k tlaku, ale väčšie šance sme si nevypracovali. Dúfali sme, že budeme zahrávať aj nejakú štandardku, no bohužiaľ, futbal je raz taký, zatúlaná lopta, zlý odkop a tri body putujú na východ. Sme z toho smutní.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Bartoš, Podstavek, Mojžiš – Viazanko, Sedláček, Mikuš (62. Magda) – Leško, Bernadina (72. Voško), Breznanik.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Vojtko, Carrillo, Beskorovajny, Kolesár – Turik – Vaščák, Danko, Grič, Nawotka – Sulley (46. Kurminowski).