V dvoch domácich zápasoch sme bodovali naplno

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:0 (1:0)

Góly: 33. Mejri, 90. Pastorek.

Ôsme kolo druhej ligy prinieslo zápas našich futbalistov proti hráčom FC Petržalka. Prvá šanca prišla v 10. minúte, keď nebezpečne zakončil Pribula, ale brankár jeho pokus chytil. V 17. a 22. minúte pohrozili aj hostia, avšak naša obrana tieto pokusy vyriešila. V 30. minúte priamy kop Galčíka vyrazil na roh hosťujúci brankár. O tri minúty neskôr sme sa dočkali úvodného gólu, keď Galčíkovu strelu dorazil do brány Nicolas Mejri.

V druhom polčase sa v 54. minúte k hlavičke dostal Hric, no jeho pokus minul pravú tyč brány. O minútu neskôr pohrozili aj hosťujúci hráči, Macej však loptu spoľahlivo chytil. V 68. minúte peknou strelou ohrozil bránu Petržalky striedajúci Pastorek. Rovnaký hráč zvýšil v 90. minúte na 2:0, keď ťažil z aktivity Marcina a vyrazenú strelu pohodlne umiestnil do brány. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, a tak sme si na svoje konto po troch prehrách v rade pripísali dôležité tri body.

Po troch prehrách v rade sme si doma poradili s Petržalkou. Foto: I. Kardhordová
Po troch prehrách v rade sme si doma poradili s Petržalkou

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Vedeli sme, že aj cez to všetko, čo sa v klube udialo, sme potrebovali bezpodmienečne bodovať. Teší ma, že sme tento cieľ dokázali splniť. Po psychickej stránke to bol nesmierne náročný zápas. Najlepší liek na všetky problémy, ktoré dnes máme, sú jednoznačne víťazstva. A to akékoľvek. Do zápasu sme vstúpili celkom dobre. Mali sme tam úvodnú šancu, dokonca sme strelili aj gól, ktorý však pre ofsajd nebol uznaný. Následne sme otvorili skóre a myslím, že aj po hernej stránke to bolo dobré. Mali sme hernú prevahu a s prvým polčasom sme boli spokojní. Vedeli sme však, že náskok 1:0 nie je dostatočný, a že nás ešte čaká náročných 45 minút. Prvých 20 až 25 minút sme ale stratili pôdu pod nohami. Našťastie však dnes zahrala veľmi dobre naša defenzíva, najmä stopérska dvojica podala výborný výkon. S pribúdajúcim tlakom súpera sa nám vpredu otvárali možnosti na rýchle protiútoky. Našťastie sme po jednom z nich zvýšili na 2:0. Celkovo to bol zápas plný zvratov, zmien a osobných súbojov. Sme však nesmierne radi za tieto tri body, ktoré nás určite povzbudia do ďalších zápasov.“

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko, Mizerák, Hric, Otrísal, Paraj, Špyrka, Pribula (66. Pastorek), Mejri (80. Marcin), Galčík, Šulc.

FC Petržalka: Sokol – Horník, Szöcs, Nemec, Kupec, Christina, Oravec, Turčák, Gašparovič, Piroska, Ondruš.

FK Železiarne Podbrezová – FK Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Góly: 31. Viazanko, 56. Šulc, 83. Pribula.

Miroslav Viazanko strieľa úvodný gól do siete Trebišova. Foto: I. Kardhordová
Miroslav Viazanko strieľa úvodný gól do siete Trebišova

V deviatom kole sme opäť hrali doma, tentokrát sme privítali hráčov FK Slavoj Trebišov. Po neúspešnom vystúpení v Slovnaft Cup-e, kde sme vypadli so štvrtoligovým celkom MŠK Spišské Podhradie, sme si chceli napraviť chuť a získať ďalšie body do ligovej tabuľky. Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 9. minúte, keď Trebišovčania pohrozili strelou do dolného roku brány, ale Macej svoj tím podržal. V 16. minúte Galčík zakončil náš pekný signál, no brankár Trebišova pekne zakročil. Prvý gól padol v 31. minúte, keď centrovanú loptu predlžil na prvej tyči Špyrka a Viazanko ju pohodlne upratal do siete. Do konca polčasu si už nikto nevypracoval vážnejšiu šancu, a tak skóre stretnutia po prvom polčase ostalo 1:0.

V druhom polčase mali prvý náznak šance hostia. V 48. minúte nebezpečne vystrelil Novák, jeho strela však letela ponad Macejovu bránu. O päť minút neskôr vybojoval rohový kop Šulc, ktorý fantasticky zahral Galčík, lopta prešla až na osamoteného Viazanka, no ten v obrovskej šanci zaváhal. Pochváliť však treba aj hosťujúceho brankára, ktorý jeho pokus vyrazil na tyč. V 56. minúte si na výborný center naskočil Šulc a hlavou zvýšil na 2:0. V 81. minúte sa pripomenul aj Trebišov. Prudkú strelu Chovana však Macej pohodlne pokryl. O dve minúty neskôr hostí zarmútil po tretíkrát Pribula, ktorý krásnou strelou nedal Gmitterovi šancu. Okamžite po góle sa po nedorozumení v našej obrane ocitol v obrovskej šanci Matič, fantasticky však zasiahol spoľahlivý Macej. V 90. minúte to ešte skúšal hosťujúci Chovan, proti bol opäť výborný Macej. Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo a naši futbalisti si tak pripísali na svoje konto zaslúžene tri body.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Hodnotenie dnešného zápasu sa nesie v pozitívnom duchu. Víťazstvo 3:0 nám po tom pohárovom výbuchu padlo vhod. Výsledok je síce pekný, ale museli sme sa k nemu prepracovať poctivou prácou. Vedeli sme, že Trebišov aj napriek svojmu tabuľkovému postaveniu, disponuje kvalitným kádrom. My sme v zápase ukázali pár naozaj dobrých vecí. Na druhej strane je v našej hre stále veľa chýb, ktoré potrebujeme odstrániť.“

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko, Mizerák, Hric, Otrísal, Ďatko, Špyrka, Pribula (86. Pastorek), Mejri (71. Trapanovski), Galčík, Šulc.

FK Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Silva (63. Matić), Tóth (70. Chovan), Černák (46. Jano), Hirjak, Novák, Mihálik, Špak.