Mladí pretekári zjazdového lyžovania Lyžiarskeho oddielu ŽP Šport

Úspešní aj v zahraničí

Slovenský pohár žiakov
Finále Slovenského pohára žiakov, 1. miesto Alica Surová

Lyžiarsky oddiel ŽP Šport Podbrezová v apríli skončil úspešne lyžiarsku sezónu 2016/2017. Z hodnotenia tejto sezóny vyplýva, že sme dosiahli ešte lepšie výsledky, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch.

Najväčší úspech opätovne zaznamenala Alica Surová v kategórií starších žiačok. Dokázala Slovenský pohár vyhrať s veľkým náskokom 179 bodov  pred druhou pretekárkou v celkovom poradí.  Z trinástich štartov, v disciplínach slalom, obrovský slalom a Super G  Alica osemkrát zvíťazila. V kategórií starších žiakov Ján Sanitrár obsadil v Slovenskom pohári 3. miesto so ziskom 420 bodov. Napriek tomu, že ani raz nezvíťazil, stál na stupňoch víťazov až osemkrát.  Obidvaja pretekári sa zúčastnili aj niekoľkých medzinárodných FIS pretekov. V jediných FIS pretekoch na Slovensku vo Vrátnej obidvaja zaznamenali vynikajúce výsledky. Alica vyhrala s takmer trojsekundovým náskokom slalom a Jano vyhral preteky v slalome, aj v obrovskom slalome. V marci v talianskej Folgarii (neoficiálne majstrovstvá sveta žiakov) obsadila Alica v obrovskom slalome, spomedzi 83 účastníčok z celého sveta,  7. miesto a na 27. priečke skončil  Ján. V apríli sa obidvaja pretekári postavili na štart FIS pretekov v talianskom Abetone. V rovnakej disciplíne sa Alica zlepšila o jednu priečku a skončila 6. a Ján 37.  V záverečných pretekoch sezóny vo francúzskom Val d`Isere,  bol  Sanitrár, v konkurencii 104 pretekárov,  v disciplíne super G  deviaty.

V kategórií starších žiakov klub reprezentoval aj Vilo Vičan, ktorý skončil v celkovom hodnotení Slovenského pohára 24. Jeho najlepší výsledok bol vo Vrátnej, kde v slalome prešiel cieľom ako 10. najlepší. Vilo si však chuť víťaziť napravil v Horehronskej lige, po dvoch víťazstvách v celkovom hodnotení bol prvý.

Prvú pretekársku sezónu absolvovala v kategórii mladších žiačok Michaela Miháľová. Kompletne odjazdila Horehronskú ligu, v celkovom hodnotí bola 3., so ziskom 219 bodov. Stabilné výsledky ju udržali v hre o celkové víťazstvo až do posledných pretekov.

V kategórii žiakov Oliver Kramla v Slovenskom pohári v celkovom hodnotení skončil na 32.mieste  a v Horehronskej lige mu patrila 4. priečka. Oliver stál na stupni víťazov ligy dvakrát.

Lyžiarsky  oddiel ŽP Šport  Podbrezová v celkovom hodnotení družstiev kategórie žiakov obsadil 5. miesto.

Aneta Surová v kategórií starších predžiačok v Slovenskom pohári obsadila nepopulárne 4. miesto so ziskom 358 bodov. Najlepší výsledok dosiahla v obrovskom slalome na Kubínskej holi, kde bola druhá a v slalome na Martinských holiach dosiahla rovnakú pozíciu. V tejto kategórií pretekali aj Lívia Kupcová, ktorá v celkovom hodnotení skončila na 54. mieste a Hana Demeterová bola 64. Našim dievčatám sa lepšie darilo v Horehronskej lige. V celkovom poradí obsadila 15. miesto Livka Kupcova, Hana Demeterová  bola 19.  a na 22. priečke skončila Timea Švantnerová.

Najpočetnejšie zastúpenie mal klub v kategórii mladších predžiačok.  V Slovenskom pohári  dievčatá  obsadili: 52. miesto Ema Beraxová s 37 bodmi, 56. bola Veronika Bullová s 27 bodmi, 57. Emma Černá s 24 bodmi, 63. Nina Kováčiková so 16 bodmi a 74. Lenka Gondová so 7 bodmi. Lepšie sa im darilo v Horehronskej lige, v ktorej v  celkovom hodnotení obsadili: 12. miesto Veronika Bullová s 95 bodmi, 16. Ema Beraxová so 62 bodmi, 17. Lenka Gondová s 50 bodmi, 22. Emma Černá s 36 bodov, 24. Nina Kováčiková s 28 bodmi, 32. Sarah Tanáčová s 19 bodmi a o päť bodov menej zaradilo Barbaru Kelerovú na 35. miesto.

Naši mladší predžiaci vo svojej kategórií v Slovenskom pohári nebodovali. V Horehronskej lige bol najlepší Timotej Pôbiš, ktorý s 68 bodmi v celkovom hodnotení skončil na  11. mieste. Na 34. mieste bol Martin Lysina so ziskom 16 bodov, 45. Timothy Aron De Buhr  s počtom 8 bodov a 48. skončil Marek Miháľ, ktorý vo svojej prvej pretekárskej sezóne nazbieral 5 bodov.

V najmladšej kategórií detí do 7 rokov „Super Baby“ v Horehronskej lige obsadila  18. priečku Lucia Gondová so ziskom 39 bodov. Z chlapcov v Horehronskej lige prekvapil Dominik Bulla obsadil celkové 8. miesto, so ziskom 80 bodov a Jakub Keller so ziskom 41 bodov skončil 31.

V Horehronskej lige v kategórií masters farby klubu reprezentoval Jaroslav Babic. So ziskom 97 bodov skončil v celkovom hodnotení 8.

Ďakujeme našim chlapcom a dievčatám za výbornú reprezentáciu klubu a veríme, že v priebehu letnej prípravy sa pripravia do ďalšej sezóny tak, aby bola v ich podaní ešte lepšia, ako tá predchádzajúca. Za celosezónny profesionálny prístup k deťom ďakujeme trénerom – Ivanovi Surovému, Dušanovi Kováčikovi, Barbare Tajbošovej a Estere Žilkovej. Slová vďaky patria aj zamestnancom nášho domáceho lyžiarskeho  strediska Tále a.s., ktorého pracovníci  po celú zimu vytvárali perfektné podmienky tréningovému procesu našich reprezentantov.