Úspešné majstrovstvá Slovenska žiakov v kolkoch

 

Dňa 10. marca sa konali v podbrezovskej kolkárni majstrovstvá Slovenska v kategórii žiakov a žiačok. Bojovalo sa v šiestich disciplínach a naši mladí kolkári potvrdili na domácich dráhach svoje kvality, keď sa im podarilo vybojovať spolu 12 medailí.

 

 

Titul majstrov Slovenska v jednotlivcoch získali Zuzana Lopušná a Kristián Soják, ktorí zvíťazili aj vo finále (277 resp. 307 kolkov). Vo finále sa darilo aj Michaele Kánovej a Matúšovi Bánikovi keď zhodne vybojovali strieborné medaily.

V dievčatách v kombinácii ďalej striebro vybojovala Daniela Mócová. Za „bedňou“ štvrtá zostala Michaela Kánová a piata Ema Víglaská. Ďalšie naše mladé kolkárky boli siedma Naďa Poliaková, desiata Šarlota Sabová a trinásta Lucia Osagyanová.

U chlapcov v kombinácii stál na stupňoch ešte Matúš Bánik s bronzovou medailou, Andrej Balco skončil jedenásty.

V súťaži družstiev sme získali zlato (Kánová, Soják, Bánik) a bronz (Sabová, Lopušná, Víglaská). Poliaková, Mócová a Balco skončili na štvrtom mieste.

V dvojiciach sme vybojovali striebro (Víglaská, Bánik) a bronz (Mócová, Soják). Poliaková a Kánová boli štvrté, Lopušná s Balcom skončili na šiestom mieste, Osagyanová a Sabová obsadili jedenástu priečku.

Všetkým medailistom srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.