Tri majstrovské tituly pre našich cyklistov

 

Netradične vo štvrtok, 5. augusta, sa v obci Tajná bojovalo v mládežníckych kategóriách o tituly majstrov Slovenska v časovke jednotlivcov. Celý deň pretekárom podmienky sťažoval vytrvalý dážď.

Naši cyklisti si s nástrahami mokrej trate poradili veľmi dobre. Mladší žiak Jerguš Melicherčík skončil ôsmy. Medzi staršími žiakmi zvíťazil Ondrej Hrico a Matej Švarc bol siedmy. Z kadetov sa najlepšie darilo Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý sa stal majstrom Slovenska. V rovnakej kategórii finišoval Adam Haľak ôsmy a Samuel Fedor trinásty.

V sobotu, 7. augusta, sa v Tlmačoch delili majstrovské tituly v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom. Naši kadeti, na trati dlhej 90 km, predviedli skvelú tímovú spoluprácu a tak titul patrí Matthiasovi Schwarzbacherovi. Starší žiak Ondrej Hrico prišiel do cieľa na štvrtom mieste.

 

Matthias Schwarzbacher získal dva tituly majstra Slovenska a zvíťazil aj v Slovenskom pohári v cestnej cyklistike

 

V nedeľu pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike kritériom. Starší žiak Ondrej Hrico bol druhý a Matej Švarc šiesty. Kadet Matthias Schwarzbacher zvíťazil, Samel Fedor skončil na ôsmom mieste a Adam Haľak bol štrnásty.