„Táto škola mi dala veľmi veľa, hlavne z oblasti techniky“

 

Aj napriek všetkým opatreniam mal akt slávnostný nádych. Foto: I. Kardhordová
Aj napriek všetkým opatreniam mal akt slávnostný nádych

 

Úspešných absolventov sme sa opýtali, čo im dalo štúdium v našej škole, či by si svoje rozhodnutie študovať práve tu zopakovali a čo chcú robiť v budúcnosti:

Miroslav MAKOVIČ, mechanik mechatronik

– Táto škola mi dala veľa, hlavne zručných a manuálnych skúseností, veľa mi dala do života v profesii, ktorá ma zaujíma a ktorá ma baví. Určite by som sa opäť rozhodol pre štúdium v tejto škole a odporúčam ju aj iným. Ja sa chystám nastúpiť do materskej firmy a dúfam, že všetko dobre dopadne.

 

Matúš ŠUHAJDA, mechanik mechatronik

– Hlavne z praxe som nadobudol reálnejší pohľad na prácu. Určite by som svoje rozhodnutie opäť zopakoval. A v budúcnosti? Neviem, či sa budem presne venovať mechatronike, chcem ďalej študovať priemyselné manažérstvo. A potom sa uvidí.

 

Dominik ŠMIHEĽ, mechanik strojov a zariadení

– Naučil som sa veľa hlavne na praxi, získal som množstvo poznatkov ohľadom strojov a zariadení, mám aj zváračský kurz. Štúdium v tejto škole bolo fajn, asi by som si ju znova vybral. Chcel by som robiť v oblasti zvárania či strojníctva. Ešte nie som rozhodnutý. Chcel by som ísť do zahraničia, ale teraz je to komplikované, takže ešte neviem, čo budem robiť.

Sebastián GRÍSNIK, mechanik strojov a zariadení

– Odborné zručnosti na praxi, naučil som sa veľa odborných vecí, napríklad čítať technické výkresy, naučil som sa o chode výroby v železiarňach, od prvotnej suroviny až po výstup. Asi by som znova šiel sem. Ja som sa počas štúdia začal venovať športu, robím kulturistiku a fitness, chcel by som byť trénerom. Zatiaľ nezostanem vo fachu, ale možno v budúcnosti…

Miroslav JÁNOŠÍK, mechanik elektrotechnik

– Táto škola mi dala veľmi veľa, hlavne z oblasti techniky. Som spokojný. Keby som sa ešte raz rozhodoval, možno by som šiel na gymnázium, alebo zasa sem. Táto škola je fakt dobrá, odporúčam ju. Duálne vzdelávanie dá praktické zručnosti a vedomosti. Rozhodol som sa ísť ďalej študovať techniku a informatiku.

 

Jakub MURÁNSKY, mechanik mechatronik

– Keďže je tu duálne vzdelávanie, získali sme slušné základy hlavne v zručnosti, naučili sme sa orientovať sa v živote. Ak by som sa mal rozhodovať znova, asi by som si opäť volil túto školu. Bol som tu spokojný. Je to dobrá škola, splnili sa moje predstavy. Ja nastupujem do Železiarní Podbrezová.

 

 

Aj napriek všetkým opatreniam mal akt slávnostný nádych. Foto: I. Kardhordová
Aj napriek všetkým opatreniam mal akt slávnostný nádych