Spoznali sme Lotyšsko

Päť národností, jeden týždeň, veľa skúseností. Vďaka projektu ERASMUS+ sme mali možnosť zapojiť sa do programu, ktorý nám ponúkol širokú škálu možností o učení a spoznávaní kultúry, národných tradícií rozličných krajín, spoznaní nových ľudí a v neposlednom rade sme dostali aj možnosť vylepšiť si svoje znalosti v ruskom a anglickom jazyku.

Náš pobyt v Lotyšsku trval od 8. do 14. apríla, kedy sme sa udomácnili v Daugavpilse, druhom najväčšom meste tejto pobaltskej krajiny. Na projekte sa spolu s nami, Slovákmi, zúčastnili ďalšie štyri krajiny – Poľsko, Cyprus, Litva a domáci z Lotyšska. Medzinárodné stretnutie sa odohrávalo pod sloganom „Efektívne učenie, lepšia budúcnosť“, počas ktorého sme sa naučili veľa nového aj o ekonómii a biznise v určitých krajinách. Vďaka tomu sme spoznali ekonomickú situáciu vo svete. Dostali sme dobre typy na to, ako v budúcnosti lepšie podnikať.

 

 

Zažili sme mnoho príjemných chvíľ v kruhu našich nových priateľov, rozšírili si svoje obzory o Lotyšsku, dozvedeli sa o histórii mesta, a samozrejme sme spoznali nepoznané. Podnikli sme dostatočné množstvo prechádzok po meste a okolitom prostredí a videli sme veľa nádherných pamiatok. Posledný deň sme prežili v Rige, hlavnom meste Lotyšska, kde sme absolvovali exkurziu po meste a následne v Motorovom múzeu. Tak sme sa rozlúčili s týždňovým pobytom v tejto krajine.

 

 

Myslíme si, že tento pobyt nám všetkým pomohol hlavne v komunikačných schopnostiach, no taktiež už v spomínaných ekonomických zdatnostiach a v neposlednom rade v spoznaní novej kultúry a nájdení nových priateľstiev. Teší nás, že sme sa do tohto projektu zapojili a vďaka tomu sme sa mohli zúčastniť tohto stretnutia.