Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach

Dňa 28. júla sa v Látkach konalo 2. kolo Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. V pretekoch štartovali aj reprezentanti Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová, ktorí si na preteky odskočili zo sústredenia v Osrblí.

V kategórii mladších dorasteniek sa na 8 km trati predstavila Kristína Makovínyová, ktorá prišla do cieľa na peknom druhom mieste. Staršie dorastenky Ema Kapustová a Sára Pacerová na stupne víťazov nedosiahli, keď skončili na siedmom respektíve jedenástom mieste, rovnako na 8 km trati. Trojnásobné zastúpenie sme mali v kategórii starších dorastencov, kde sa na 16 km trati predstavili Adam Koštial (6. miesto), Matej Vránsky (9. miesto) a Radovan Floch (10. miesto).

V kategórii žien si na 16 km trati tretie a štvrté miesto vybojovali sestry Remeňové, keď rozdiel medzi nimi bol len dve sekundy, tentokrát bola o niečo rýchlejšia Mária. Medzi mužmi skončil Lukáš Ottinger siedmy na 24 km trati.
V Látkach štartovali aj dvaja členovia centra talentovanej mládeže ŠK Železiarne Podbrezová, čo znamená, že športovci súťažia za svoj klub, no naši tréneri konzultujú prípravu s ich osobnými trénermi. Títo pretekári sa takisto zúčastňujú našich tréningových táborov. Sebastián Ilavský skončil v mladších dorastencoch na 8 km štvrtý. Damián Cesnek bol štvrtý medzi mužmi na 24 km trati, no najlepší z juniorov a pocestuje aj na MS v behu na kolieskových lyžiach do lotyšskej Madany (11. – 13. augusta).

Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová

Hodnotenie trénera Petra Kazára: „V posledný deň tréningového tábora sme odcestovali z Osrblia a zvádzali súboje s bežcami na lyžiach v obci Látky. Preteky v behu na kolieskových lyžiach s hromadným štartom sme zaradili do programu ako kontrolu špeciálnej vytrvalosti na tratiach, ktoré sú výrazne dlhšie ako tie, na ktorých súťažíme v biatlone. Medziročné zlepšenie výkonu môžeme konštatovať pri sestrách Remeňových, A. Koštialovi a pekným časom sa pri premiére prezentovala K. Makovínyová. Záludnosť losovania kolieskových lyží si tentokrát vyskúšali L. Ottinger a E. Kapustová, ktorých časy nekorešpondovali s ich aktuálnou výkonnosťou. Najbližšie nás čakajú MS v biatlone na kolieskových lyžiach v bieloruskom Minsku – Raubichi, na ktoré pôjdeme v termíne 21. – 25. augusta spoločne s L. Ottingerom a Z. Remeňovou. Domáca sezóna pokračuje Majstrovstvami SR v letnom biatlone, ktoré budú 7. – 8. septembra v Predajnej.“