Skvelý úspech našej biatlonistky Emy Kapustovej

Na Zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne dosiahla výborný výsledok v rýchlostných pretekoch biatlonistka ŠK Železiarne Podbrezová Ema Kapustová. V konkurencii 94 pretekárok z 36 krajín sveta obsadila skvelé 8. miesto.

Naša reprezentantka zaujala už vlaňajším 21. miestom na Majstrovstvách sveta kadetiek v domácom Osrblí, preto bola našim želiezkom v ohni aj tentokrát. Zimné olympijské hry mládeže sú najvýznamnejším svetovým mládežníckym podujatím. Ema Kapustová sa presadila v obidvoch individuálnych štartoch, keď obsadila najskôr 21. miesto vo vytrvalostných pretekoch a potom aj vynikajúce 8. miesto v rýchlostných pretekoch.

Ema Kapustová na trati počas Zimných olympijských hier mládeže v Lausanne„Boli to preteky, ktoré som si užila najlepšie, ako sa len dalo. Bola tam fantastická atmosféra, ľudia pri trati boli neskutočne milí, povzbudzovali ma a mňa to hnalo dopredu. Lyže išli na jednotku. Na strelnici som predviedla to najlepšie, čo som mohla. V poslednom bežeckom úseku som šla už na doraz. Vedela som, že z toho bude dobrý výsledok, nakoniec to bolo ôsme miesto. Neskutočne sa z toho teším a ďakujem svojim trénerom za všetko, čo pre mňa robia, aby som mohla ísť za svojimi biatlonovými snami. Je to doteraz môj najlepší výsledok vo svetovej konkurencii,“ zhodnotila po pretekoch svoje vystúpenie naša biatlonistka, ktorá sa momentálne sústredí na Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v Lenzerheide.

Spokojný bol aj tréner Peter Kazár: „Jej umiestnenia sú odmenou za maximálne tréningové nasadenie a dlhodobú precíznu prácu. Samozrejme by to nebolo možné bez podpory celého tímu a ŠK Železiarne Podbrezová, rodičov a Slovenského zväzu biatlonu. Mimoriadne ma teší, že športovci z oddielu biatlonu okrem ďalších skvelých umiestení už tretí rok po sebe patria medzi najlepších desať mládežníkov sveta. V sezóne 2017/2018 bol Tomáš Sklenárik piaty na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov, na rovnakom podujatí o rok neskôr obsadila Zuzana Remeňová 10. miesto a teraz máme zo Zimných olympijských hrách mládeže krásne 8. miesto zásluhou Emy Kapustovej. Zimné olympijské hry mládeže sú raz za štyri roky a v biatlone na nich môžu štartovať len dva ročníky, tento rok to boli ročníky 2002 a 2003. Na týchto pretekoch sa pravidelne v mládeži schádza celá svetová konkurencia, rovnako ako na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov, preto je to senzačný výsledok.“

ŠK Železiarne Podbrezová mali v Lausanne aj ďalšie zastúpenie. V roli trénera reprezentácie dorasteniek bol na pretekoch Peter Vránsky a v družstve dievčat nás reprezentovala najmladšia členka tímu Sára Pacerová, ktorá štartovala v obidvoch štafetách.