Šesť majstrovských titulov v letnom biatlone

Podbrezovskí biatlonisti sa na Majstrovstvách SR v letnom biatlone na kolieskových lyžiach ukázali vo výbornom svetle. Preteky sa konali v areáli v Osrblí a pre juniorov boli zároveň aj nominačnými pretekmi na blížiace sa Majstrovstvá sveta v českom Novom Meste na Morave.

Zostava našich biatlonistov
Zľava: F. Bury, M. Remeňová, A. Smarkoňová, tréner P. Kazár, Z. Remeňová, E. Kapustová, A. Koštial a R. Floch

Výborné výkony podali viacerí naši športovci. V mladšom doraste zvíťazila Ema Kapustová a Adam Koštial v obidvoch disciplínach, a to v rýchlostných pretekoch a aj v pretekoch s hromadným štartom. Na stupne víťazov sa v mladšom doraste postavila aj Anežka Smarkoňová, ktorá obsadila 3. a 2. miesto a Radovan Floch, ktorý obsadil 3. miesto. Staršie dorastenky, sestry Mária a Zuzana Remeňové, sa o dve víťazstvá rozdelili medzi sebou a na rovnakej trati výsledným časom zvíťazili aj medzi juniorkami.

Okrem šiestich majstrovských titulov sme v Osrblí získali aj ďalšie dve miestenky na MS v letnom biatlone. V termíne 21. až 26. augusta nás budú v osemčlennej juniorskej výprave zastupovať až štyria športovci: Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger. Poslední dvaja menovaní boli v čase nominačných pretekov v Osrblí vo výberovom medzinárodnom tréningovom tábore v slovinskej Pokljuke na základe svojich dosiahnutých výsledkov, pričom nominovaní na MS v letnom biatlone boli z tohto dôvodu automaticky. S potešením tak môžeme konštatovať, že výkonnosť športovcov rastie a plníme všetky stanovené ciele.

Výsledkový servis:

Dorastenky 16-17 r.: E. Kapustová 1. a 1. miesto, A. Smarkoňová 3. a 2. miesto; Dorastenci 16-17 r.: A. Koštial 1. a 1. miesto, R. Floch 3. a 4. miesto;, F. Bury 4. a 5. miesto; Dorastenky 18-19 r.: M. Remeňová 1. a 2. miesto, Z. Remeňová 3. a 1. miesto.