S rokom 2017 sa hráči rozlúčili víťazstvom nad Nitrou

Na konci zápasu so Slovanom Bratislava bolo na našich hráčoch vidieť odhodlanie pobiť sa o posledné body v tomto roku s kýmkoľvek. Hráči mali hlavy vztýčené a tento impulz priniesli aj pod Dubeň, kde na nich čakal vlaňajší majster republiky. Zápas však bol otvorený až do konca a tesné víťazstvo šošonov nám nevzalo spomínané odhodlanie zvíťaziť v poslednom tohtoročnom zápase pred vlastnými divákmi. Hoci v predošlých dňoch výdatne snežilo a aj deň pred zápasom zima potvrdila svoju decembrovú dominanciu, plocha bola pred zápasom zelená a spôsobilá. Tohtoročné prekvapenie, v podobe výsledkov Nitry, vkladali predpoklady zisku bodov do rúk našim súperom, no opak bol pravdou, a tak sa s rokom 2017 železiari rozlúčili tesným víťazstvom.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly: 11. Otubanjo.

Predposledné kolo jesennej časti pre nás nezačalo najlepšie, keď už po jedenástich minútach hry ostal pred bránou zabudnutý Yusuf Otubanjo a prihrávku Chvátala bez problémov doklepol do siete (1:0). Žilina bola aktívnejšia a dostávala sa aj do zakončení. Jedinú zaujímavú príležitosť, na strane hostí, mal Matúš Mikuš, ktorý peknou strelou, z viac ako tridsiatich piatich metrov, vystrašil brankára Volešáka.

Druhý polčas domáci pokračovali v aktivite, no Podbrezová sa postupom času začínala osmeľovať a dve dobré šance prišli i na našej strane. Najväčšiu mal kapitán Jaroslav Kostelný po priamom kope Leška, no z vnútra šestnástky vystrelil tesne vedľa.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zápas bol z nášho pohľadu výborný, keď ho porovnám s tým, ktorý sme tu odohrali v rámci pohára pred dvomi mesiacmi, tak bolo vidno na tíme progres a zlepšenie. Dôležité je, že sme sa aj emočne pozdvihli a všetko to pomohlo k tomu, že duel bol otvorený až do konca. Neprišli sme sa so Žilinou porovnávať v kvalite, ale snažili sme sa tímovosťou a organizáciou zobrať zo zápasu aspoň bod. Žilina vyhrala zaslúžene, ale ja musím pochváliť svojich chlapcov, na ktorých je vidno, že progres a tvrdá práca, ktorú každý deň prejavujú v tréningu, prináša ovocie. Verím, že v čo najkratšom čase prídu pre nás aj radostnejšie zápasy a bude ich viac, ako doteraz“.

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, Diaz, Škvarka – Špalek (79. Lačný), Mráz (88. Králik), Otubanjo (63. Holúbek).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjević, Turňa – Kostelný, Kopičár – Bernadina, Leško, Jedinák – Mikuš.

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra  1:0 (1:0)

Gól: 38. Krivák.

Posledné jesenné kolo začalo v opatrnom duchu. Do prvej vážnej šance sa mohol dostať Charizopulos, ten však loptu hlavou netrafil. Odpovedať mohol Matúš Mikuš, ktorého strelecký pokus zvnútra šestnástky, z dobrej pozície, letel tesne vedľa. O ďalšie štyri minúty si na Leškov center nabehol Matúš Turňa a vybiehajúceho brankára hostí mohol hlavičkou prehodiť, no bránu netrafil. Dávid Leško pekne centroval aj naďalej a v dobrej pozícii našiel Jána Kriváka hneď dvakrát. V 38. minúte táto súhra priniesla úvodný gól stretnutia.

Druhý polčas neprinášal žiadne vyložené šance.  Podbrezová hru kontrolovala a do niekoľkých náznakov šancí sa aj dostala. Aktívni boli hlavne Mikuš a Leško. Na opačnej strane však vo veľkej príležitosti zahrozil Fábry, Kuciak jeho nájazd chytil a nedovolil mu vyrovnať.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Pre nás to bol náročný zápas, nechýbalo nám odhodlanie a veľká chuť po víťazstve. Sme šťastní, že sa nám to podarilo, máme z toho veľkú radosť. V závere nás podržal brankár Kuciak, veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nás pri víťaznej rozlúčke s rokom podporili“.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Baez, Sedláček – Bernadina (77. Mejri), Kopičár, Leško (87. Jedinák) – Mikuš.

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Vencl, Križan, Chovanec – Kotrík, Šimončič, Niba (46. Fábry) – Valenta (80. Abrahám), Balaj, Charizopulos (66. Ivančík).

Dávid Leško (na fotografii A. Nociarovej) patril k strojcom víťazstva nad Nitrou, keď v 38. minúte našiel pekným centrom hlavu Jána Kriváka, ktorý rozhodol o našom cennom víťazstve.