Sobota, 18. február 2017, Zelpo aréna

Fortuna liga, 20. kolo
FO ŽP Šport Podbrezová – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: Djordjevič – Štepanovský, Vida, Huk. Pred 1002 divákmi rozhodovali Smolák – Chládek, Galo.

Dunajskostredčania využili zimnú prestávku na vhodné doplnenie kádra, ktorý má doviesť tím rumunského trénera Lászlá do pohárovej Európy, a to cez Slovnaft Cup. Fanúšikovia sa na ihrisku mohli tešiť aj na veľmi pikantný súboj. V drese Dunajskej Stredy nastúpil náš bývalý hráč Pavol Šafranko, ktorému skončilo hosťovanie v 1. FC Tatrane Prešov a následne prestúpil práve na Žitný ostrov. Na druhej strane dostal príležitosť nastúpiť v drese „Železiarov“ mládežnícky reprezentant Róbert Polievka, prichádzajúci do Podbrezovej na hosťovanie z DAC. Prvý zápas jarnej časti sme začali s niekoľkými posilami v základnej zostave a práve tie sa mali starať o ofenzívnu hru tímu. Tá však v prvom polčase trochu pokrivkávala a do vyložených šancí sa nedostával ani jeden tím. Štepanovský, na strane hostí, sa snažil o únik už v tretej minúte, ale Kupčík s Djordjevičom mu znemožnili zakončiť a dobre vybehol aj brankár Kuciak, ktorý loptu chytil. Medzišestnástkový futbal priniesol najväčšiu šancu v 35. minúte, kedy Davis pálil veľmi prudko tesne vedľa brány, a tak sa do kabín išlo za bezgólového stavu. Druhé dejstvo začali domáci veľkým tlakom, ale ku gólu to stále neviedlo. Najbližšie k nemu mal Vajda, lenže jeho hlavička spred brány skončila skvelým zákrokom Slávika na čiare. Dunajská Streda sa dopredu dostávala výnimočne, no Pačinda pätnásť minút pred koncom, mohol šokovať. Jeho strela z otočky však bránu Kuciaka tesne minula. Podbrezová ale zahrozila krátko pred koncom. Najskôr Migaľa hlavou loptu tesne minul, ale pri rane Kuzmu spoza šestnástky, chýbali ku skórovaniu centimetre, a tak sa tímy rozišli bez gólov.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Vajda, Kupčík, Djordjevič – Podio, Kochan – Alexe (85. Migaľa), Kuzma, Polievka (76. Bernadina) – Mikuš.

FK DAC: Slávik – Huk, Ljubicić, Šafranko (90. Mészáros), Štepanovský (47. Vida), Pačinda, Živković, Šatka, Davis, Aluku (70. Sarr), Kontár.

V prvom zápase jarnej časti Fortuna ligy sa mužstvá rozišli zmierlivo, remízou 0:0. Foto: A. Nociarová

33. Žilina – Podbrezová 27.5. 19:00

Dátum a čas stretnutí sa priebežne môže zmeniť, v závislosti od dohody klubov, či zaradenia do vysielania TV.