Rekordný prestup

Moses David Cobnan. Foto: jimifoto.sk

V jesennej časti Fortuna ligy strelil deväť gólov. Patril k objavom súťaže a ťahúňom železiarov. Bolo jasné, že udržať v kádri takého hráča nebude jednoduché. Záujem prejavili viaceré tímy, napokon prišla ponuka z ruského prvoligového klubu FC Krasnodar, ktorá bola výhodná pre hráča i pre FK Železiarne Podbrezová.

Nigérijský ofenzívny futbalista Moses Cobnan opúšťa náš tím a zahrá si najvyššiu ruskú súťaž. Nový kontrakt podpísal na tri a pol roka. „Je to veľká vec pre Mosesa i náš klub. Odchádza produktivita, ktorú sa budeme snažiť nahradiť. Transfer je nesmierne výhodný pre nás aj Mosesa. Samotný hráč prejavil záujem posunúť sa do lepšieho a ekonomicky silnejšieho klubu. Preto sme radi, že sa prestup zrealizoval,“ povedal Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová. Ako následne dodal, prestupová čiastka je zaujímavá aj z dôvodu, že zahŕňa následné bonusy v podobe percentuálnej odmeny pri prípadnom ďalšom prestupe.
„Touto cestou Mosesovi ďakujeme za odvedené výkony a v budúcej kariére mu prajeme veľa športových a osobných úspechov,“ dodal M. Poliaček.