1 2 3 4 5 6

Šport

<<<

Peter Kazar trojnasobny majster Slovenska

Vo Vyhniach sa od 15. do 17. septembra uskutocnili Majstrovstva Slovenska v letnom biatlone, ktore boli zaroven poslednym kolom Slovenskeho pohara. V piatok boli na programe rychlostne preteky, v ktorych vyhral Peter Kazar (kat. dorast, 16 – 17 rokov) a stal sa majstrom Slovenska. Marian Kazar takisto ziskal titul majstra Slovenska, ale v kategorii muzov nad 46 rokov. V kategorii ziacok (14 – 15 rokov) si titul majsterky Slovenska vybojovala Andrea Horcikova.
   V sobotu – v pretekoch s hromadnym startom – si vo svojich kategoriach obhajili titul majstra Slovenska Peter Kazar a Andrea Horcikova.
   V nedelu boli na programe preteky s hromadnym startom, v ktorych si prve miesto do tretice udrzal Peter Kazar v kategorii dorast.

<<<

Pekne dni na horach...

Vysoke Tatry

Klub slovenskych turistov ZP Sport a. s., usporiadal druhu septembrovu sobotu zajazd pre 51 turistov. Podla ich zaujmu a vykonnosti boli pre nich pripravene dve trasy z Tatranskej Javoriny. Prva z nich viedla Javorovou dolinou cez najvyssie polozene Sedielko (2372 m). Za pekneho pocasia navstivila tato skupina popri Modrom plese Teryho chatu, kde si oddychli pri piatich Spisskych plesach. Potom  sa tato cast turistov odobrala do Stareho Smokovca.
   Mensia cast turistov na druhej trase zdolala, cez dolinu Zadne Medodoly, Kopske sedlo (1750 m) a cez chatu Plesnivec prisli do Tatranskej kotliny.

Ing. Peter Mlynarcik

Pri Teryho chate objektivom A. Kilvadyho

<<<

Studenti SSOUH v Nizkych Tatrach

Dna 11. septembra 2006 sa ziaci 3. A a 3. B  SSOUH ZP a.s. v ramci kurzu na ochranu cloveka a prirody zucastnili turistickeho pochodu. Trasa pochodu: TRANGOSKA – CHATA M. R. STEFANIKA – DUMBIER – CHOPOK – KOSODREVINA – SRDIECKO. Priaznive pocasie nam umoznilo velmi dobry vyhlad na siroke okolie. Videli sme Liptov i Vysoke Tatry,  tiez  Podbrezovu. Ucastnici pochodu sa vratili domov plni krasnych dojmov, hlavne celi a bez urazu.

Ing. I. Majer + foto

<<<

*sport v skratke *sport v skratke *sport v skratke *sport v skratke

Slovensky pohar v cestnej cyklistike
   V Spisskej Novej Vsi pokracoval 9. septembra Slovensky pohar v cestnej cyklistike. V casovke do vrchu, s celkovou dlzkou trate 11,2 km, si 4. miesto v kategorii Elite vybojoval Ivan Viglasky.
   Na dalsi den sa v kriteriu na 33,6 km v muzskej kategorii Elite, tesil z vitazstva Dalibor Grebeci. Miroslav Keliar skoncil na 4. mieste.
   Od 14. do 16. septembra sa v srbskej Vojvodine uskutocnili preteky v cestnej cyklistike, kde Ivan Viglasky obsadil dvakrat 6. miesto a raz sa ocitol na mieste piatom. Tymito dobrymi umiestneniami si zabezpecil nominaciu na Majstrovstva sveta v Salzburgu, v kategorii U 23.

Aj horski cyklisti uspesne
   V Klastore pod Znievom sa 17. septembra uskutocnilo finale Slovenskeho pohara horskych bicyklov, v discipline cross – country. Medzi muzmi si 1. miesto vybojoval Milan Barenyi, jeho oddielovy kolega Martin Haring skoncil na 7. mieste.
   V ramci 1. ligy MTB, sa v Ziari nad Hronom uskutocnili preteky, kde v kategorii muzov zvitazil Martin Haring. Uspesni boli aj nasi mladi zastupcovia, v kategorii ziakov mini – Pavol Kvietok 2. miesto, Tereza Medvedova 1. miesto, v kategorii mladsich ziakov skoncil Peter Stulajter na 3. mieste a v kategorii kadetov Adam Trnka na 4. mieste.

Pavol Fasko opat vitazne
  V Slovinsku sa za ucasti 140 startujucich, zo siestich krajin sveta, uskutocnil 6. rocnik Slovinskeho alpskeho maratonu s celkovou dlzkou trate 35 km a prevysenim 2000 m. Nas reprezentant v kategorii nad 40 rokov potvrdil svoju formu a v tvrdej konkurencii zvitazil vo svojej vekovej kategorii, celkovo skoncil na tretom mieste.
   V Topolcanoch sa 16. septembra uskutocnil cestny beh na 21 km. Spomedzi 87 startujucich z troch krajin sveta sa opat presadil nas reprezentant Pavol Fasko, ktory vyhral svoju kategoriu bezcov nad 40 rokov a celkovo obsadil tretie miesto.

Na kolkarskych drahach

Dna 9.9. 2006 zacala svoje sutaze extraliga muzov v kolkoch. Druzstva ZP Sport si v prvom kole zmerali svoje sily vo vzajomnom stretnuti. Vitazom sa stalo A druzstvo, ktore zdolalo „Becko“ 7:1, rozdielom 301 kolkov.
   Druhe kolo extraligy muzov v kolkoch sa odohralo 16. septembra. ZP Sport Podbrezova A vyhralo nad svojim superom TKK Trencin A, pomerom 7:1. Najlepsi vysledok v zapase podal Ondrej Kyselica, ked dosiahol vykon 630 bodov.

Omladene B druzstvo si v domacom prostredi lahko poradilo s rezervou Interu Bratislava a ziskalo prve dva body do extraligovej tabulky. Zakladom vyhry B druzstva 7:1, bol vyborny vykon prvej trojice Pasiak, Sibal, Stieranka. Najlepsim hracom zapasu bol Rastislav Bajtos s vykonom 618 bodov.
   V prvom turnaji serialu Majstrovstiev Slovenska v sprinte dorastencov v kolkoch, ktory sa uskutocnil v Trnave 15. septembra, ziskali pretekari ZP Sport Podbrezova, spomedzi 22 startujucich, vyborne umiestnenia. Tomas Herich zvitazil a Lubos Figura obsadil druhu priecku. Marek Mihok pri svojom debute v tejto kategorii obsadil konecne siedme miesto a Peter Vrbovsky skoncil deviaty.