Profesionálni vojaci pomáhajú

Po komunikácii s Ministerstvom obrany SR a prostredníctvom Úradu verejného zdravotníctva SR, začala od pondelka, 12. októbra, vypomáhať odborníkom banskobystrického úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) šesť profesionálnych vojakov z brigády riadenia vzdušných operácií.

„V pondelok sa pod vedením našich odborníkov zaúčali pre činnosti spojené s epidemiologickým šetrením v súvislosti s ochorením COVID-19. Zaučenie sa týkalo telefonickej komunikácie s osobami volajúcimi na náš úrad, ale aj administratívnej práce s ňou spojených. Poskytnutú spoluprácu si veľmi vážime aj preto, že čiastočne odbremenia našich vysoko zaťažených pracovníkov RÚVZ v Banskej Bystrici,“

uviedla regionálna hygienička MUDr. Zora Kľocová Adamčáková, PhD. Upresnila, že vojaci pracujú v plnom nasadení už od utorka, 13. októbra. Spolupracujú hlavne s odborom epidemiológie podľa jednotlivých potrieb jeho odborníkov, ale aj s ďalšími odbormi, ktoré je potrebné posilniť pri práci s infolinkou, ako napríklad Odbor hygieny detí a mládeže a ďalšie.

„Pomôžu nám hlavne počas vyťažených, hlavne víkendových, dní. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať epidemiologická situácia v najbližších dňoch a možno týždňoch a podľa nej sa bude odvíjať aj dĺžka pomoci profesionálnych vojakov MO SR na našom úrade“, konštatovala MUDr. Kľocová Adamčáková.