Posledný prípravný zápas sme tesne prehrali

CFR Cluj – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 81. Vinícius.

Na záver sústredenia v Poľsku sme 10. júla odohrali stretnutie s rumunským celkom CFR Cluj. Posledný zápas v prípravnom období začal vo vysokom tempe, k čomu prispeli obe družstvá. Náš rumunský súper mal v prvom dejstve väčšie držanie lopty, ale prvú vyloženú šancu si vypracovali „železiari“. V 27. minúte vypálil tvrdo a presne Breznanik, ale jeho strelecký pokus skončil len na brvne. V 35. minúte sa už rozvlnila sieť za brankárom rumunského tímu po peknej akcii trojice hráčov Turňa, Breznanik a Bernadina, ale gól posledne menovaného rozhodca pre ofsajdové postavenie neuznal. Polčasových 0:0 chcel hneď z kraja druhého polčasu zvrátiť Bernadina, ale tesne minul bránu súpera. V 57. minúte prvýkrát pohrozil aj náš súper, krížnu strelu Ionitu bravúrne chytil Kuciak. V 68. minúte sa opäť vyznamenal Kuciak po hlavičke z vnútra pokutového územia. Nerozhodný stav sa pokúsil zmeniť v 75. minúte Bernadina, ktorý nabehol na kolmú prihrávku Magdu, ale trafil len brankára. Víťazný gól stretnutia strelil náš súper, keď sa „koníčkom“ presadil Vinícius. V závere sa zrodili šance na oboch stranách, najskôr v 86. minúte Mikuš tesne minul. O minútu nato zasiahol Kuciak proti strele Djokovica. Napriek obrovskej snahe sa Podbrezovej nepodarilo vyrovnať, aj keď vo výbornom zápase nebola horším družstvom.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš (56. Sedláček), Turňa – Baran, Obročník (58. Tereščenko) – Bernadina, Leško, Breznanik – Mikuš.