Prípravné zápasy FK Železiarne Podbrezová

 

V závere mája odohrali naši futbalisti dva prípravné zápasy. Najskôr nastúpili 29. mája proti Senici a už na druhý deň cestovali do Žiliny. V obidvoch prípadoch prehrali so súpermi najtesnejším rozdielom.

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 20. Samson.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (2:2)

Góly: 7. Paur, 20. Ďuriš, 67. Myslovič (z 11 m) – 27. Paraj, 34. Trapanovski.

V 7. minúte po ľavej strane vnikol do našej šestnástky Ján Bernát, ktorý prízemným centrom naservíroval prihrávku Jakubovi Paurovi a domáci viedli 1:0. Ďalšiu prácu mal Rehák v našej bráne po strele Patrika Mysloviča v 13. minúte, ktorú sa mu podarilo skrotiť až na dvakrát. Druhý gól Žiliny prišiel z ľavej strany, lopta sa spätnou prihrávkou od Miroslava Gona dostala na jedenástku k Dávidovi Ďurišovi, ktorý nešpekuloval a tvrdou strelou prepálil loptu až do siete – 2:0. Naši futbalisti sa však nevzdali, naopak, v 27. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššie Paraj a znížil. To nebolo všetko, o sedem minút neskôr sa krásne uvoľnil Trapanovski a aj s prispením teču prestrelil Petráša v žilinskej bráne. Začínalo sa tak odznova a ani jedno z mužstiev nepoľavilo do konca polčasu vo svojom behavom štýle.

Druhý polčas nezačal gólovo ako ten prvý, hoci v 54. minúte sa triaslo brvno po bombe Adama Kopasa. Z pokračujúcej akcie sa neujala ani dorážka Paura. Pred uplynutím hodiny hry prišlo k štvornásobnému striedaniu v domácom mužstve a práve dvojica čerstvých hráčov Adam Goljan a Dawid Kurminowski sa takmer postarala o žilinské opätovné vedenie. Druhého menovaného však Rehák vychytal. Žiline sa podarilo streliť gól zásluhou Patrika Mysloviča z penalty po tom, čo sme hrali rukou v pokutovom území. Myslovič premenil pokutový kop a žltozelení znova viedli – 3:2. Mikrosúboj Kurminowski verzus Rehák nastal aj v 83. minúte, znova však z neho vyšiel víťazne náš brankár. V 87. minúte dostal až príliš veľa priestoru pri zakončení Koleň, no mieril vedľa. V 90. minúte po priamom kope napol iba bočnú sieť Gono, skóre sa už nemenilo a naši chlapci tak v zaujímavom stretnutí podľahli Žiline 3:2.

Asistent trénera Ján Gajdošík: „Domáci, aj napriek zmenám v kádri, ukázali svoju kvalitu a v zápase herne dominovali. My sme v prvom polčase prežili kritické chvíle a dokázali sme dvomi gólmi zápas zdramatizovať. Druhý polčas bol náš výkon lepší, aj keď sme tento polčas prehrali. Za necelých 24 hodín odohrali naši hráči dva veľmi náročné zápasy s kvalitnými súpermi. Napriek dvom prehrám to môžeme hodnotiť pozitívne. Potešili viaceré individuálne výkony hráčov, v oboch zápasoch nás podržali výbornými výkonmi brankári. Pozitívom je, že sme zápasy zvládli aj po fyzickej stránke, keď viacerí hráči nastúpili v oboch zápasoch.“

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Kováčik, Jenat, Paraj, Galčik, Ďatko, Špyrka, Krčula, Trapanovski, Kanu, Koleň. Striedali: Petrák, Bartoš, Szetei, Pastorek, Gajan.