Premiérový presný zásah nebol zadarmo

Vo veku 17 rokov, 4 mesiace a 26 dní sa stal najmladším hráčom Podbrezovej, ktorý dokázal skórovať v najvyššej súťaži. Gólom v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve na horúcej pôde v Žiline a rozjasal celú lavičku. Andy Masaryk, hrdina duelu pod Dubňom, neskrýval po stretnutí obrovskú radosť.

Andy Masaryk. Foto: archív„Zažívam neopísateľný pocit. Som rád, že súboj takto dopadol a ešte aj s bonusom v podobe môjho rozhodujúceho gólu,“ povedal v mix zóne žilinského štadióna bezprostredne po stretnutí. Mladý futbalista potvrdil, že pre Podbrezovú išlo o veľmi ťažký zápas, ktorý sprevádzalo množstvo súbojov a faulov. Dokonca priznal, že na lavičke bolo cítiť aj frustráciu. „Teší ma, že sme ho na konci napokon zlomili,“ poznamenal.

Na otázku novinárov, s čím ho posielal tréner Roman Skuhravý na ihrisko v záverečných minútach, odpovedal: „Povedal mi, nech dám gól, čo sa aj podarilo. Asi som teda splnil, čo odo mňa tréner očakával.“

Je jasné, že premiérový zásah otrasie peňaženkou odchovanca bratislavského Slovana. „Gól ma bude určite veľa stáť. Musím pozrieť do kasy, či v nej niečo mám. Vlado Kukoľ je pokladník, nebude to zadarmo,“ povedal s úsmevom šťastný strelec.

U ofenzívneho mladíka platilo staré známe – do tretice všetko dobré. Kým v dueli proti Dukle Banská Bystrica naskočil v druhom polčase, v stretnutí so Zlatými Moravcami figuroval v základnej zostave. Tretí štart medzi seniormi na žilinskej pôde pretavil na presný zásah.

Už v súboji s ViOn-om odohral viac ako slušný polčas. Svoju hernú pohodu, ktorú dokazuje aj v mládežníckych reprezentačných výberoch, preniesol i do ligového zápolenia, čo teší aj nášho trénera.

„Som maximálne spokojný. Andy je hráč, ktorý ukázal, že má obrovské predpoklady. Musíme mu minutáž postupne dávkovať. Je fantasticky nastavený a my nemôžeme urobiť chybu v jeho vývoji,“ pochválil svojho zverenca podbrezovský lodivod.