Pred úvodným kolom kolkárskej Ligy majstrov

Po úspešnom vystúpení Podbrezovej vo Svetovom pohári, kde naši kolkári obsadili tretie miesto, postúpilo družstvo mužov do Ligy majstrov. V prvom kole privíta na domácej pôde slovinský celok KK Proteus Postojna, ktorý si svoj postup do najprestížnejšej kolkárskej súťaže vybojoval piatym miestom v kvalifikácii na NBC pohári v nemeckom meste Lorsch. Stretnutie prvého kola sa odohrá 27. novembra v našej kolkárni, odveta v Slovinsku je naplánovaná na 11. decembra.
O ambíciách nášho družstva, o aktuálnej situácii v súvislosti s platným Covid automatom, ale aj o tom, čo našich kolkárov do konca roka čaká, sme sa rozprávali s Ing. Pavlom Kühnelom, manažérom Kolkárskeho oddielu ŠK Železiarne Podbrezová.

S akými ambíciami ide družstvo mužov do tohtoročnej edície kolkárskej Ligy majstrov?
– Liga majstrov patrí, okrem Svetového pohára družstiev, k vrcholom sezóny. Všetky špičkové kluby tomu prispôsobujú svoje aktivity. Aj v našom klube je celý tréningový a prípravný proces nastavený na to, aby v asociačných termínoch bola forma kolektívu čo najlepšia. Cieľom je postup do Final four medzi štyri najlepšie družstvá. Najdôležitejší krok však musíme urobiť už v prvom zápase doma.

V súčasnosti je Brezno čierny okres. Týkajú sa obmedzenia aj našich kolkárov? Ovplyvňuje to ich tréning, prípadne aké pravidlá musia dodržiavať?
– Covid opatrenia aj v čiernych okresoch povoľujú v organizovaných športových súťažiach pre kompletne zaočkovaných tréningový proces aj súťaženie bez obmedzení. Hovorí sa o tom už dlhú dobu, preto bol dostatok času na to, aby sa naši hráči nechali zaočkovať a mohli tak bez problémov súťažiť. V súčasnosti, až na pár výnimiek, máme väčšinu hráčov zaočkovaných, čiže sú k dispozícii. V bordových a „svetlejších“ okresoch môžeme súťažiť aj v režime OTP a v obmedzenom počte aj v režime základ.

Čo ešte čaká našich kolkárov do konca aktuálneho kalendárneho roka?
– Keďže je už skoro celé Slovensko „čierne“ záleží aj na našich súperoch, či budú môcť splniť opatrenia proti Covidu. Mali by sme odohrať ešte tri-štyri súťažné ligové kolá, ďalej už spomenutý zápas doma 27. novembra proti Proteusu a posledným vystúpením v tomto roku by mala byť odveta 11. decembra so Slovincami v Postojnej.

Družstvo mužov má aj túto sezónu v kolkárskej Lige majstrov vysoké ambície. Horný rad zľava: Milan Dziad – masér, Bystrík Vadovič, Miloš Ponjavić – tréner, Jiří Veselý, Pavol Kühnel – manažér. Dolný rad zľava: Erik Kuna, Tomáš Pašiak, Peter Nemček, Jan Bína. Foto: I. Kardhordová
Družstvo mužov má aj túto sezónu v kolkárskej Lige majstrov vysoké ambície. Horný rad zľava: Milan Dziad – masér, Bystrík Vadovič, Miloš Ponjavić – tréner, Jiří Veselý, Pavol Kühnel – manažér. Dolný rad zľava: Erik Kuna, Tomáš Pašiak, Peter Nemček, Jan Bína.
Foto: I. Kardhordová